• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

       Żegnamy czas wakacji, były piękne, słoneczne, zbliża się jesień, chętniej wtedy siedzi się w szkolnej ławce.

       Początek roku szkolnego jeszcze nam pachnie latem, ale nasi uczniowie z radością spotkali się dziś ze sobą i swoimi wychowawcami.

      Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w sali, tam pani dyrektor Agnieszka Suwińska przywitała wszystkich obecnych. Gościliśmy na uroczystości radnego, pana Karola Kopra, który w imieniu burmistrza miasta i gminy Prabuty i swoim życzył nauczycielom, uczniom i ich rodzicom dobrego roku szkolnego, sołtysa Jakubowa, pana Waldemara Kępkę. Nie mogła być obecna pani Dorota Tomaszewska – sołtys Obrzynowa, ale napisała do wszystkich zebranych bardzo miły list z życzeniami spokojnej i dającej satysfakcję pracy.

      Pani dyrektor także życzyła wszystkim owocnej pracy.

      W tym roku w naszej szkole będą pracowały dwie nowe nauczycielki: pani Aleksandra Lubnał i pani Alicja Kosin.

       Szkoła jest odnowiona, jasna, pachnąca. Miło będzie w niej przebywać.

    Rozpoczynamy rejs…….

  • Zagłosuj na naszą Szkołę

    Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele, nasza Szkoła została nominowana w Konkursie eduSensus Education Awards 2024 w kategorii Szkoła równych szans. Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę poprzez link

    >>> Głosuj na naszą Szkołę<<<

  • Nominacja w Konkursie eduSensus Education Awards 2024 w kategorii Szkoła równych szans do 250 uczniów

    Szanowni Państwo,

    Serdecznie gratulujemy przejścia do drugiego etapu w konkursie eduSensus Education Awards 2024 w kategorii Szkoła równych szans do 250 uczniów

    Zgodnie z harmonogramem rusza właśnie głosowanie on-line, które potrwa do 30 września.

    Kandydatura Państwa szkoły widoczna jest na poniższej stronie wraz z linkiem do głosowania. Zachęcam do szerzenia informacji o głosowaniu wśród społeczności szkolnej.

    https://www.nowaera.pl/edusensus-awards/szkola-rownych-szans-do250-glosowanie

    Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 października podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Warszawie. Zapraszamy serdecznie reprezentację z Państwa szkoły do udziału w gali, będzie ona jednym z elementów certyfikowanej konferencji Edukacja włączająca w polskiej szkole. Współczesne wyzwania i perspektywy na przyszłość. Konferencja będzie odbywać się Centralnym Domu Technologii w godzinach 9-14.

     

    Z poważaniem

    Weronika Wota

    Customer Marketing Manager

  • Wycieczka do "KULKOLANDII" w Iławie

    19.06. uczniowie z przedszkola i klasy I wybrali się wspólnie do sali zabaw w Iławie. Aby uczcić zakończenie roku szkolnego, najmłodsi uczniowie wspólnie oddawali się szaleństwom w "kulkolandii". Radościom nie było końca, co widać po zmęczonych ale szczęśliwych minach dzieci.

  • KONKURS "Rozpoznajemy pospolite drzewa i krzewy"

  • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

    DZIEŃ PUSTEJ KLASY

    W piątek 7 czerwca nasza szkoła świętowała DZIEŃ PUSTEJ KLASY. Uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w plenerze.

    Dzień Pustej Klasy to międzynarodowe święto nauki na łonie natury. Obchodzone jest co roku w czerwcu, a inicjatorem tego dnia w Polsce jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. To wyjątkowe święto ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu pośród przyrody oraz propagowanie wiedzy na jej temat. W tym roku do akcji zgłosiło się ponad 1800 szkół i przedszkoli z całego kraju.

    Wyjście poza mury szkoły i korzystanie z ładnej pogody pozytywnie wpłynęło na uczniów i umożliwiło zdobycie praktycznej wiedzy. A co robiliśmy? Kto by to spamiętał?! Były: zajęcia z piaskiem kinetycznym, bańki XXL, alfabet przyrody, biegane dyktando po angielsku, matematyczne budowle, rozpoznawanie chmur inspirowane fragmentem ,,Pana Tadeusza”, a także spotkania teatralne.

     

  • Dzień Rodziny

    13 czerwca w naszej szkole odbyło się wielkie święto – Dzień Rodziny. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie 0 – III i rodzice przybyli na godzinę 10:00 do Sali wiejskiej. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne pt. „Babciu, opowiedz mi bajeczkę”. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas „0”, I, II, III recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Tą wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem „Sto lat”. Oprócz gorących i serdecznych życzeń na rodziców czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas oraz słodki poczęstunek.

    Wszystkim Kochanym Rodzicom życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

  • ŻONKILE 2024

    ŻONKILE 2024

    Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w akcję społeczno – edukacyjną, upamiętniającą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Akcji ŻONKILE 2024 towarzyszyło hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty i znaczenie solidarności. Symbolem pamięci o powstaniu, które wybuchło w warszawskim getcie 19 kwietnia 1943 roku, są żonkile.

    Samorząd Uczniowski przygotowała gazetkę  informacyjną dotyczącą akcji, a klasy młodsze i starsze tego dnia pracowały na materiałach edukacyjnych przygotowanych przez organizatora. W bibliotece szkolnej p. Agata Rutkowska przygotowała wystawę książek.

  • Wycieczka do Iławy

    11 czerwca klasa V wraz z wychowawczynią p. Martą Kill pojechała na wycieczkę do Iławy. Niemałym przeżyciem okazała się już sama podróż, którą odbyliśmy pociągiem. Następnie, podczas rejsu statkiem po Jezioraku, mieliśmy okazję podziwiać walory turystyczne Iławy i jej okolic, a także zrelaksowaliśmy się przed kolejną, tym razem dość wyczerpującą, atrakcją – były to skoki z trampolin do basenu z piankami oraz przejażdżki na gokartach. To była zabawa! Po takiej dawce emocji punktem obowiązkowym była pyszna pizza. Spacerem dotarliśmy do dworca Iława Główna, a stamtąd pomknęliśmy… 🚂🚢⛱🚗🍕

  • XV Gminne Spotkania Teatralne Obrzynowo 2024

        Ważnym wydarzeniem kulturalnym w naszej szkole były przez wiele lat Gminne Spotkania Teatralne. Niestety, piękną tradycję przerwała pandemia. Jednak w tym roku nastąpiła reaktywacja, znowu możemy przeżywać niezapomniane chwile.

          7 czerwca do naszej sali wiejskiej przyjechały dzieci z przedszkola Miś Uszatek wraz ze swoimi paniami i panią dyrektor Beatą Lewandowską i zaprezentowały się doskonale w przedstawieniu pt.” Bajkowy misz – masz”. Występowały bez tremy, a przecież widownia była liczna. Wśród oglądających byli też zaproszeni przez panią dyrektor Agnieszkę Suwińską goście: Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty pan Krzysztof Niziałek, pani skarbnik Monika Kuśmierska, pan sołtys Jakubowa Waldemar Kępka, pan sołtys Obrzynowa Waldemar Wajs i pan radny Karol Koper.

          Niezwykłych wrażeń dostarczyła grupa teatralna z naszej szkoły. Pod kierunkiem pani dyrektor i przy swojej wielkiej inwencji przygotowała przedstawienie pt.” Babciu, opowiedz mi bajeczkę”.

          W podziękowaniu wszyscy grający dostali pamiątkową maskotkę, a później młodzi artyści i wszyscy siedzący w sali, mali, starsi i całkiem dorośli zostali zaproszeni na gorącą przekąskę i zimne lody.

  • XI Powiatowy Konkurs Czytelniczy w Sadlinkach

       23 maja 2024 roku odbył się konkurs czytelniczy, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa w Sadlinkach. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z 14 szkół powiatu kwidzyńskiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy w dwóch kategoriach wiekowych ze znajomości książek Ewy Nowak.

       Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V i VII: Tymoteusz Jeremicz, Gracjan Lawęcki, Marcelina Jeremicz i Agata Ponikowska. Uczestnicy zdobyli wyróżnienia, otrzymali także dyplomy i drobne upominki.

       W ramach konkursu odbyło się również spotkanie autorskie z  Panią Ewą Nowak. Autorka podzieliła się historiami swoich literackich bohaterów, którzy nierzadko mają swe pierwowzory w realnym świecie. Pisarka często sięga po tematykę psychologiczną, uważnie pokazując życie wewnętrzne swoich bohaterów. Jej powieści są ponadczasowe. Autorka jest znana z dobrego kontaktu z młodzieżą, umiejętnego zachęcania uczestników do aktywnego wyrażania swoich opinii. Po spotkaniu Pani Ewa podpisywała swoje książki.

  • SZKOŁA BEZ DZWONKÓW

    Należymy do grupy szkół, które przyłączyły się do projektu „Szkoła bez dzwonków”, ponieważ jak pokazuje doświadczenie, przynosi to wiele korzyści naszym uczniom-zwiększa koncentrację, nie przerywa naturalnego procesu uczenia się, zmniejsza poziom stresu, niepokoju i rozdrażnienia, redukuje tzw. "efekt dzwonka”.

    W widocznych miejscach szkoły na ścianach powieszone są zegary oraz czas zajęć, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele bez trudu sami kontrolują godziny rozpoczęcia i zakończenia lekcji.

     

  • SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY "Elita czyta"

       Nasi uczniowie odliczają już dni do wakacji, wszyscy są zmęczeni i spragnieni odpoczynku.

       Ale - tak jak sportowiec daje z siebie wszystko tuż przed metą - również wszyscy zdobyli się na jeszcze jeden wysiłek i wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym " Elita czyta".

       Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się na apelu ,pochwały i słowa uznania należą się każdemu uczniowi. W tym konkursie nie ma przegranych, ponieważ czytali wszyscy.

       Niektórzy po prostu zdobyli troszkę więcej punktów.

  • Wycieczka do Torunia

    28 maja na wycieczkę do Torunia wybrali się uczniowie kl. IV, V, VI, VII oraz ich opiekunowie:  p. Marta Kill, p. Dorota Kalinowska i p. Wojciech Kujoth.

    Na początku odwiedziliśmy Ogród Zoobotaniczny, następnie spacerem przeszliśmy na toruńską starówkę, gdzie czekał już na nas… Mikołaj Kopernik! Nasz przewodnik pokazał nam najważniejsze miejsca na starówce i opowiedział wiele ciekawostek. Trochę już zmęczeni panującą tego dnia gorącą aurą, zrobiliśmy sobie przerwę na posiłek i wizyty w pobliskich sklepikach. Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tam, już zregenerowani, udaliśmy się do świata pełnego fascynujących doświadczeń, interaktywnej nauki i kreatywnych przedsięwzięć. Tutaj nikt się nie nudził!

    To był intensywny dzień, pełen wrażeń i mnóstwa dobrych wspomnień:)

  • KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

    23 maja 2024 roku nasze uczennice z klasy trzeciej: Dagmara, Wiktoria i Natalia brały udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym” Książka moim przyjacielem” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kresowian w Rodowie.  Przystąpiły do niego drużyny trzyosobowe  następujących  szkół podstawowych: Rodowa, Obrzynowa, Trumiejek i z Prabut.  Celem tego przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie mowy, doskonalenie techniki czytania i znajomości lektur klas 1-3. Uczniowie pracowali w zespołach. Najpierw rozwiązywali test ze znajomości lektur, następnie przedstawiciele poszczególnych drużyn czytali tekst przygotowany przez organizatorów konkursu. Dodatkowym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej  segregacji  śmieci. Nasz zespół zajął 3 miejsce i otrzymał nagrodę książkową i dyplom. Każdy uczestnik konkursu dodatkowo otrzymał książkę dotyczącą  udzielania pierwszej pomocy, element odblaskowy i drobne nagrody rzeczowe. Organizatorzy  poczęstowali wszystkich  słodką przekąskę.

  • Wycieczka do Malborka

        17 maja klasa VI i VII wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Zamku Krzyżackiego w Malborku - największego zamku gotyckiego na świecie, wpisanego na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

        Przy zamkowych kasach czekała pani Ewa Kasprzyk, która nas oprowadziła i   opowiedziała nam o bramach, mostach i fosach. Dzięki niej poznaliśmy najważniejsze informacje związane z historią zamku, m.in. historię Madonny, podział zamku na: niski, średni i wysoki czy też ciekawostki na temat rycerzy i ich zwyczajów.

       Następnie udaliśmy się do wnętrza zamkowego skryptorium na warsztaty kaligrafii, na których zgłębiliśmy tajniki pracy dawnego skryby. Nauczyliśmy się pisać pismem gotyckim. Mogliśmy wziąć do ręki obsadkę ze stalówką, zamoczyć w kałamarzu z atramentem i doświadczyć, że w trakcie pisania „choć tylko trzy palce piszą, to jednak trudzi się całe ciało”, bo kaligrafia to doskonały sposób na wyciszenie, skupienie.

     

  • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

    Mnóstwa atrakcji dostarczył naszym uczniom dzień otwarty szkoły.

    Dyrekcja i nauczyciele zadbali o to, aby wszyscy dobrze się bawili mimo pochmurnego nieba.

    Trudno powiedzieć, co cieszyło się większym powodzeniem: wielkie dmuchane zjeżdżalnie czy przejażdżki małym fiatem wokół boiska.

    Nie zawiedli jak zwykle nasi strażacy, którzy przyjechali wozem strażackim, byli też ratownicy medyczni, którzy przekazali cenne informacje jak unikać pożaru w domu i jak go gasić, jeśli ewentualnie wybuchnie.

    Kawiarenka kusiła słodkimi wypiekami, loteria ciekawymi fantami.

    Nawet mżący deszcz nie przeszkodził tańczącym dzieciom. Nasz ksiądz Robert tryskał dobrym humorem i potrafił zarazić nim wszystkich wokół.

    Było wesoło, wszyscy dobrze się bawili.

  • Dzień Otwarty Szkoły - 10 maja 2024 roku

  • Majowe święta

  • EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA W NASZEJ SZKOLE

    EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA W NASZEJ SZKOLE

    23 i 24 kwietnia obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Śniadania. Miał on na celu uzmysłowienie uczniom, jak ważny dla zdrowia jest ten pierwszy każdego dnia posiłek. Śniadanie to dawka pozytywnej energii na cały dzień – zwłaszcza wtedy, gdy przed nami dzień wypełniony nauką lub pracą. Zdaniem dietetyków pomijanie porannego posiłku negatywnie wpływa na koncentrację i procesy poznawcze. Te zasady doskonale znają nasi uczniowie, dlatego przygotowali kolorowe, smaczne, odżywcze śniadania.

    Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wspólnych klasowych śniadań.

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt i adres IOD

  • Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
    Obrzynowo 37
    82-550 Prabuty
  • (+55) 27-82-412

Galeria zdjęć