Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak miłą i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu. Na tablicy w świetlicy szkolnej zawisły kartki z życzeniami i miłymi słowami dla koleżanek i kolegów. W klasach odbył się plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę. Zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.
Szkolne Koło Wolontariatu
Jednym z celów tej akcji są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej, a tym samym rozpoczynają niezwykłą przygodę z czytaniem. Misją programu jest aby zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.
Dzięki gościnności gospodarzy dzieci mogły zobaczyć stanicę, poznać zajęcia myśliwego, zobaczyć jego strój, trofea myśliwskie. Dużą atrakcją było słuchanie sygnałów, jakie rozbrzmiewają w polskiej kniei w wykonaniu pana Zbyszka na rogu myśliwskim. Wykonały piękne prace plastyczne. Były wspólne rozmowy, konkurencje, zabawy, pieczenie kiełbasek przy ognisku i słodki poczęstunek. Na koniec otrzymały medale i dyplomy.
W dobrych nastrojach dzieci wróciły do szkoły.
Dzieci odwiedzały groby dawnych mieszkańców Obrzynowa oraz swoich krewnych. Zapaliliśmy znicze w dowód naszej pamięci i szacunku. Pamiętaliśmy również o modlitwie za dusze zmarłych.
Dwie panie z działu edukacji oprowadziły naszych uczniów po zamku pokazując różne elementy obronne: mury, wieże, bramy, fosy. Nie zabrakło również dobrze znanej dzieciom zabawy ruchowej w „Murarza” rozgrywanej tym razem na terenie zamku. Dzieci wykonały na koniec pracę plastyczną - kolorowanie zamku. W drodze powrotnej do autokaru zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald's, na posiłek. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu
Naszą placówkę reprezentowały Nikola Bednarska i Agata Kępka. Spotkanie nie miało charakteru konkursu, każde dziecko za zaprezentowanie się otrzymało nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Zadaniem było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali „Rotę” oraz „Marsz Polonia”.
Na konkursowe przesłuchanie przyjechali: prof. dr hab. Aleksandra Grucza – Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza – pedagodzy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Pan Krzysztof Niziałek, Sołtys Obrzynowa Pani Dorota Tomaszewska, Sołtys Jakubowa Pan Waldemar Kępka, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Artur Przechadzki, zastępca przewodniczącego Pan Łukasz Słowiński. Jury oraz przybyłych gości powitała Pani dyrektor Agnieszka Suwińska.
Przesłuchanie miało bardzo uroczysty i podniosły charakter. Z niecierpliwością czekamy do 25 listopada na ogłoszenie wyników.
Uroczysta Gala i wręczenie nagród odbyło się 18 października podczas konferencji Edukacja włączająca w polskiej szkole. Współczesne wyzwania i perspektywy na przyszłość. Niestety nie zdobyliśmy czołowego miejsca ale przeszliśmy do kolejnego etapu👏. Dziękujemy za głosy oddane na naszą placówkę😎.
Tak jak wiele instytucji w Polsce, tak również i nasza Szkoła włączyła się w akcję: Kampania Dzieciństwo bez Przemocy, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.
Kampania koncentruje się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
- promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Pani dyrektor Agnieszka Suwińska złożyła z tej okazji życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wręczyła nagrody wielu nauczycielom, pracownikom administracji, ale podkreśliła, że docenia, dostrzega pracę wszystkich.
Serdeczne słowa podziękowań za pracę i symboliczny kwiatek to wyraz uznania Rady Rodziców, która postanowiła jeszcze osłodzić życie pracowników szkoły pysznymi ciastami.
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty otrzymała pani Dorota Kalinowska.
Nasi uczniowie potrafią zaskakiwać nas, nauczycieli, swoimi talentami, możliwościami, pracowitością. Zdjęcia z uroczystości mówią bardzo wiele, ale nie wszystko. Szkolny Kabaret „Szpila” cudownie pokazał szkolne życie. Dziękujemy!!!
A dedykowana pani dyrektor i wykonana przez Jaśka z VII klasy piosenka była wisienką na torcie!
1. Szkolny konkurs „Przysłowia polskie” dotyczy tych przysłów, które są zawarte w „Ilustrowanym słowniku przysłów” Wydawnictwa Ibis, dostępnym do wglądu na miejscu w Bibliotece.
2. Konkurs trwa od października 2024 do lutego 2025, rozstrzygnięcie odbędzie się w marcu 2025 po powrocie z ferii zimowych.
3. Każdy uczeń będzie mógł pobrać i uzupełnić na miejscu w bibliotece kartę z zadaniami – przysłowiami do uzupełnienia. W jednym miesiącu będzie można pobrać, jedną kartę. Będą trzy wersje zadań, co miesiąc inne.
4. Punkty będą przyznawane tylko za prawidłowo uzupełnione przysłowie (zgodnie ze słownikiem).
5. Za każde dobrze uzupełnione przysłowie będzie 1 punkt, więc w miesiącu można zebrać maksymalnie 20 punktów.
6. Wygrywa ten kto zbierze największą ilość punktów.
Czytanie na głos wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację czy uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu, dorosły buduje też więź z dzieckiem, dlatego zachęcamy rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom. W naszej szkole głośnego czytania podjęły się uczennice klasy VI, które czytały młodszym kolegom i koleżankom.
Jego celem jest popularyzacja w szkołach i przedszkolach naukowego podejścia do szczęścia i dobrostanu. Tydzień Szczęścia w Szkole jest okazją do podejmowania tematów, które są elementami składowymi modelu szczęścia: dbanie o pozytywne uczucia, zaangażowanie, relacje, poczucie sensu, osiągnięcia i zdrowie.
To był wspaniały tydzień pełen SZCZĘŚCIA:
poniedziałek - fotobudka ze śmiesznymi gadżetami
wtorek - dzień komplementów w formie pisemnej ale nie tylko
środa - tańce, hulańce
czwartek - piosenki związane ze słowem szczęście, również w obcych językach
piątek - Dzień Jabłka, czyli szczęśliwe, doładowane witaminami dzieci oraz wróżby/sentencje dołączone do jabłek.
zobacz film z TYGODNIA SZCZĘŚCIA W SZKOLE>>>KLIKNIJ TUTAJ
#tydzienszczesciawszkole2024 #happinessatschool @happinessatschool
Uczniowie naszej szkoły włączyli się czynnie do akcji i wraz z opiekunami ruszyli w teren, wyposażeni w rękawice ochronne, worki na odpady. Zbieraliśmy śmieci wokół naszej szkoły, parku, kościoła, poboczach dróg, chodnikach zachowując należyte środki ostrożności i przestrzegając zasad bezpieczeństwa podczas organizowania takich akcji.
Prezentacja konkursowa Szkoły Podstawowej w Obrzynowie w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!” odbędzie się:
23 października 2024 r. o godzinie 10:30.
Jurorem głównym komisji, która przyjedzie do szkoły w ramach przesłuchań konkursowych będzie prof. Aleksandra Grucza – Rogalska.
Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury i polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.
Społeczność uczniowska naszej szkoły wykona Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurek Dąbrowskiego” (4 zwrotki) oraz dwie pieśni hymniczne:
„Rotę” (4 zwrotki) i „Marsz Polonia” (7 zwrotek).
W tym wyjątkowym dniu uczniowie kl. I-VIII przychodzą ubrani na galowo.
Trzymajmy mocno kciuki za naszą konkursową prezentację!
10 września 2024r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Obrzynowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowała ich wychowawczyni Adela Semeniuk, która opracowała scenariusz imprezy.
Na uroczystość ślubowania przybyli rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi z naszej szkoły. Pierwszaki pili napój mądrości i odwagi przygotowany przez rodziców i wychowawcę. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali ich oklaskami.
Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Akt ślubowania przypieczętowali własnym paluszkiem. Po ślubowaniu, pani dyrektor pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia.
Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczanie dyplomów, upominków przygotowanych przez Radę Rodziców i uczniów klas 2-8. Następnie wychowawczyni klasy 1 w imieniu jej uczniów odczytała list do rodziców, który został im wręczony przez ich dziecko.
Rodzice uczniów klasy pierwszej zaprosili całą społeczność szkolną na poczęstunek. Po głównej uroczystości, uczniowie klasy pierwszej udali się z wychowawcą i rodzicami słodką niespodziankę do klasy.
Ten niezwykły dzień na długo pozostanie w ich pamięci.