Nasi uczniowe w środe 15 listopada wybrali się do kinoteatru w Kwidzynie na spektakl teatralny "Sherlock Holmes: Studium w Szkarłacie" w reżyserii Kamila Kuldy.
Konwencja utworu odwołuje się do klasycznego stylu detektywistycznego, na którym opiera się seria powieści o Sherlocku Holmesie. W spektaklu towarzyszymy słynnemu detektywowi i jego wiernemu przyjacielowi, doktorowi Watsonowi, w ich niezwykłych przygodach. Akcja rozgrywa się w tajemniczym Londynie, gdzie bohaterowie starają się rozwikłać zagadkę zbrodni, która wstrząsa miastem.
13 października uczniowie klas y I, II III oraz przedszkolaków wybrali się do kinoteatru w Kwidzynie na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia”.
Spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji z Wrocławia, był okazją do przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy takich jak: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Globus”, „Znaki przestankowe”. Dzięki wizycie w cudownej krainie zwanej „Brzechwolandia”, dzieci miały możliwość przenieść się w świat radości i marzeń. Postacie z wierszy przypomniały też naszym małym uczniom o właściwym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku.
Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to ważny dzień w historii naszego kraju.
To także wyjątkowy dzień w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Obrzynowie. Przygotowujemy się do niego starannie.
10 listopada rozpoczęliśmy świętowanie od mszy świętej, po której udaliśmy się na uroczystości do sali wiejskiej bardzo odświętnie udekorowanej.
Strażacy z OSP Obrzynowo wprowadzili poczet sztandarowy i wszyscy odśpiewaliśmy hymn.
Pani dyrektor Agnieszka Suwińska przywitała przybyłych do nas gości, mieszkańców, wszystkich pracowników szkoły i uczniów.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i panowie ze straży pięknie odśpiewali patriotyczne pieśni wprowadzając tym samym zebranych w bardzo wzruszający i podniosły nastrój.
Obejrzeliśmy poloneza, którego zatańczyli uczniowie klasy I z mamami, a następnie wysłuchaliśmy wierszy i pieśni w wykonaniu przedszkolaków i dzieci ze wszystkich klas naszej szkoły.
Nie zabrakło także karaoke, to moment, kiedy wszyscy mogą poczuć się współtwórcami uroczystości.
Bardzo miłym akcentem było wręczenie każdemu specjalnie na tę okazję upieczonego ciasteczka w kształcie konturów Polski ,polukrowanego w naszych barwach narodowych oraz wydanego z tej okazji biuletynu.
Po tylu wzruszeniach można było wzmocnić się pieczoną na ognisku kiełbaską, domowymi wypiekami przygotowanymi przez panie z koła, wypić gorącą herbatkę lub zimny sok, posiedzieć, porozmawiać, pobyć razem.
To ważne. Takie uroczystości to chwile bezcenne, pokazujące naszym dzieciom jak bardzo kultura, tradycja i historia są ważne w życiu człowieka.
W dniu dzisiejszym dotarła do nas miła niespodzianka. W ramach podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu 2023 powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, otrzymaliśmy podarunek w postaci unikatowego egzemplarzu książki oraz podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
W tym ważnym dla naszej Ojczyzny dniu cieszmy się wolnością, ale też uczymy nasze pociechy patriotyzmu – dumy z tego, że są Polakami!
Czekamy na Was 10.11.2023 r. o godzinie 16:00!
Dzień Owoców i Warzyw jest doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć o roli warzyw i owoców w naszej diecie. Produkty te znajdują się u podstawy piramidy żywieniowej, zaraz po aktywności fizycznej. Dzień ten w naszej szkole odbył się 27 października. Nie zabrakło również szaszłyków owocowych przygotowanych przez naszych przedszkolaków. Nasi uczniowie wiedzą co jest dobre dla zdrowia!
Tomek Sawyer to bohater książki Marka Twaina i jednocześnie bohater przedstawienia teatralnego, wystawionego przez wrocławski teatr edukacyjny w Kwidzynie. Tam właśnie nasi uczniowie poznali sympatycznego urwisa o miękkim, gołębim sercu, który przeżywał mrożące krew w żyłach przygody.
Wyjazdy do teatru dają nam możliwość kontaktu ze sztuką. Nasi uczniowie zawsze potrafili i w dalszym ciągu potrafią doskonale odnaleźć się w tak niezwykłej atmosferze i są wzorem zachowania dla innych dzieci.
23 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Śliwki w słoiku”. Każdy czytelnik wypożyczający książkę w bibliotece mógł przy okazji policzyć śliwki w słoiku bez otwierania go. Ten kto odgadł wynik lub też był najbliżej prawidłowego wyniku otrzymał tytułowe śliwki w ramach nagrody. Najlepsze „oko” miał uczeń klasy pierwszej Maciej Ponikowski. Gratulujemy zwycięzcy !
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i ponownie prosimy Was o wsparcie
Aby przekazać Talenciaki naszej szkole należy wejść na stronę: szkoly.lidl.pl i wpisać nazwę Szkoła Podstawowa w Obrzynowie,można również skorzystać z linku: https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040009089 lub wrzucić Talenciaki do pudełka w naszej szkole.
Dziękujemy
Ślubowanie klasy pierwszej to od zawsze niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku odbyło się 20 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci i rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenki, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Miłym akcentem programu artystycznego był polonez w wykonaniu dzieci i mam.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Agnieszka Suwińska, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali wspaniałe upominki od swoich starszych kolegów z klas II – VII, przedszkolaków i Rady Rodziców.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.
Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.
Dnia 17 października uczniowie klasy czwartej i piątej udali się na wycieczkę do centrum rekreacyjno-sportowego "Hullo" w Lubawie. Korzystaliśmy tu z wielu atrakcji, jakie oferuje to miejsce. Na początek była sala zabaw. Dużym wyzwaniem dla naszej odwagi i sprawności fizycznej była ścianka wspinaczkowa. Następnie mogliśmy zrelaksować się w czasie seansu w kinie sferycznym. Uczestniczyliśmy też w warsztatach chemicznych, gdzie zabawa połączona była z nauką i na których poczuliśmy się jak prawdziwi naukowcy. Po smacznym obiedzie wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. To był bardzo udany dzień w "Hullo" i na pewno jeszcze odwiedzimy to miejsce.
W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej - święto piękne i wzruszające. Uczniowie tacy świąteczni, pięknie ubrani spotkali się z nauczycielami i pracownikami szkoły. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom, podziękowała za pracę, nagrodziła: Martę Kill, Dorotę Kalinowską, Agatę Rutkowską, Weronikę Wilkowską, Joannę Frej, Elżbieta Waszczuk, Teresę Laskowską, Elżbietę Jaworską, Małgorzatę Wajs, Monikę Papis oraz Roberta Gubernata.
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy w Prabutach otrzymała pani Dorota Mosakowska.
Uczniowie klasy V i VI wraz z paniami Martą Kill, Dorotą Kalinowską i Agatą Rutkowską przygotowali bardzo ciekawy, humorystyczny program artystyczny. Nie zabrakło kwiatów oraz serdecznych słów od Rady Rodziców.
Dzień Dziewczyn, to jeszcze mało popularne święto. Ustanowione zostało w 2011 roku i obchodzone jest rokrocznie 11 października.
W naszej szkole w tym dniu nie zabrakło niespodzianek oraz wspaniałej zabawy. Każda dziewczynka otrzymała słodki upominek oraz medal „Super Dziewczyny”.
Lekcje w szkole nie muszą być nudne! Dzięki temu, że wykorzystujemy sprzęt i pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu #Laboratoriaprzyszlosci nasi uczniowie uczą się programowania i kodowania pracując na nowoczesnym sprzęcie . Uczniowie byli kreatywni i twórczy w wydawaniu poleceń robotom. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Kącik przyrodniczy w wykonaniu przedszkolaków.
30 września uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali aktywny udział w XIV Biegu Ulicznym Liwa Cup, który odbył się na ulicach Prabut. Z oddziału przedszkolnego biegli Franek Duszyński, Anatol Przechadzki, Nikola Bednarska, Maja Klejna oraz Marysia Jaworska. Z klasy drugiej wystartowali w biegu Michalina Przybylska, Franek Słowiński, Ola Buszko, Piotr Buszko, Feliks Przechadzki i Lena Bednarska. Klasę trzecią reprezentowała Monika Marciniak. W klasie czwartej wystartowali Karolina Szydłowska, Maja Rychcik, Zuzia Kotańska, Julia Słowińska oraz Tomek Jackowski. Klasę piątą dumnie reprezentował Tymoteusz Jeremicz a klasę szóstą Michalina Papis i Wojtek Chyliński. W klasie siódmej pobiegli Kamil Wilary oraz Krzysztof Szner. Wszystkim szkolnym sportowcom gratulujemy ukończonego biegu.
Nasza szkoła i oddział przedszkolny otrzymali certyfikat potwierdzający udział w 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska. Dziękujemy wszystkim uczniom i przedszkolakom za wzorowe uczestnictwo w zielonej akcji, a Panu Januszowi Wawrzyniakowi za zorganizowanie tego dnia. .
W piątek 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wszystkim chłopcom mały upominek oraz życzenia, a klasa IV zapewniła świetną zabawę przy przygotowanej pięknej fotobudce. Wszyscy uczniowie tego dnia przyszli wystrojeni w krawat lub muchę. To był wspaniały dzień, a teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jabłka. Dzień Jabłka to święto, którego doczekało się jedno z najbardziej popularnych owoców. W tym dniu celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. Światowy Dzień Jabłka ma zachęcić wszystkich do jedzenia jabłek, ale to też doskonała okazja do rozmowy na temat znaczenia jabłek dla naszego zdrowia. Dzień jabłka, to jedno z naszych ulubionych wydarzeń w roku. Jemy jabłka, śmiejemy się, wymyślamy hasła na ich temat, promujemy pozytywne nawyki żywieniowe.
Dziękujemy z całego serca Rodzicom, którzy wsparli nas przepysznymi wypiekami i jabłkami prosto z sadu
Jedzmy jabłka
W dniu dzisiejszym w szkole odbyła się akcja Narodowego Czytania 2023 połączona z Dniem Głośnego Czytania. Uczniowie wspólnie z nauczycielami zmierzyli się z rozdziałem „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej dotyczącym „Żniw”. Obie akcje mają zachęcić społeczeństwo do czytania książek, dzięki czemu rozwijamy naszą wyobraźnie, wspomagamy koncentracje, rozwijamy również nasze słownictwo, pogłębiamy wiedzę czy poprawiamy naszą pamięć. Dlatego też uczmy nasze dzieci korzystania z książek i zachęcajmy je do spędzania z nimi czasu.