W dniu 20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Do zadań, które mieli wykonać uczniowie należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, wiedza na temat ruchu drogowego .
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała kolorowym ołówkiem Pani Dyrektor Agnieszka Suwińska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Obrzynowie. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone przez Panią Dyrektor. Najmłodsi otrzymali również wspaniałe upominki od Rady Rodziców, Kolegów i Koleżanek oraz słodycze od Przedszkolaków.
Po części oficjalnej i wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci z gośćmi udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Dagmara, Michalina, Kamil, Tymek i Jan reprezentowali naszą szkołę podczas Igrzysk dzieci w szachach. Organizatorem wydarzenia był kwidzyński Klub Lekkoatletyczny "Rodło". Z dumą możemy poinformować, że nasi przedstawiciele zdobyli 4 miejsce w Finale Powiatu. Gratulujemy!
Uczniowie klas VIII i VI wraz z wychowawczyniami pojechali do teatru w Elblągu na spektakl pt.”Balladyna”. Rzadko ostatnio zdarza nam się wyjazd do teatru, więc tym większa była przyjemność z wyjazdu.
Po przedstawieniu pojechaliśmy do galerii elbląskiej, żeby coś smacznego przekąsić, posiedzieć, porozmawiać.
Takie wyjazdy to nie tylko nauka, to możliwość lepszego poznania się nawzajem.
Wszyscy pytają, kiedy następny wyjazd, bo było….fajnie!!!
Są takie dni w kalendarzu, wyjątkowe dni, które w szkole przeżywa się szczególnie.
Dziś Dzień Edukacji Narodowej - święto piękne i wzruszające. Uczniowie tacy świąteczni, pięknie ubrani spotkali się z nauczycielami i pracownikami szkoły w sali wiejskiej odświętnie udekorowanej.
Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom, podziękowała za pracę, nagrodziła panie: Elżbietę Waszczuk, Dorotę Mosakowską, Dorotę Kalinowską, Agatę Rutkowską, Dominikę Woch – Cieleżewicz, Joannę Frej, Teresę Laskowską, Elżbietę Jaworską, Małgorzatę Wajs i Monikę Papis, panów : Janusza Wawrzyniaka, Wojciecha Kujotha, Tomasza Zmorę.
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy w Prabutach otrzymała pani Agnieszka Suwińska i pani Aleksandra Przybył.
Uczniowie klasy IV, VI, VIII wraz z paniami Dorotą Kalinowską i Agatą Rutkowską przygotowali ciekawy, humorystyczny program artystyczny, obdarzyli nauczycieli statuetkami w różnych, niespotykanych dotąd kategoriach.Nie zabrakło kwiatów oraz serdecznych słów od rady rodziców.
Ostatnim miłym akcentem tego dnia było spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.
Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki z owoców i warzyw. Warto pomóc dziecku je polubić. To doskonałe źródło witamin i cennych składników. Są pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym w ubiegłym tygodniu podczas robienia i picia soków przez dzieci w przedszkolu. Pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do przygotowania owocowych i warzywnych pyszności. Degustacja zachęciła dzieci do wypicia soków w dużych ilościach. Ciekawe było smakowe zestawienie produktów wymyślone samodzielnie przez dzieci. Podczas zajęć zapewnione było bezpieczeństwo i radość z własnej pracy.
Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa zaprosiło nas po raz kolejny na zajęcia edukacyjne. Warsztaty realizowane były w ramach projektu „Edukacja ekologiczna na terenach wiejskich” finansowanego ze środków Fundacji Drzewo i Jutro. Warunkiem udziału w zajęciach było przygotowanie przez dzieci, wspólnie z nauczycielem, pracy na temat drzew lub innych ciekawostek przyrodniczych w swojej miejscowości. Warsztaty odbywały się w sali edukacyjnej i ogrodzie. Większość zajęć polegała na wyjściu w teren – do najbliższego lasu. Tematem przewodnim były drzewa. Poprzez wielopłaszczyznową opowieść o drzewach poruszonych zostało wiele zagadnień. W przyrodnicze zajęcia wplecione zostało przeciwdziałanie zaśmiecaniu środowiska i elementy minimalizacji ilości odpadów. Spotkanie z przyrodą było najlepszą formą poznania niezwykle ciekawych przyrodniczych zależności. Pobyt na łonie natury dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Specjalnie dla nas zaświeciło słońce. Po wycieczce czekała na nas ciepła herbatka. Na koniec wyjazdu przeszliśmy się uliczkami tzw. „mini zoo". Mogliśmy zobaczyć zwierzęta rodzime występujące w Polsce: kozy i owce domowe, daniele, mieszańce dzika ze świnią domową, osły, kucyka, króliki, bażanty , ptactwo ozdobne: kury , pawie, kaczki, gęsi, indyki. Ze zwierząt, które nie występują powszechnie w kraju widzieliśmy: bydło stepowe węgierskie, krowę rasy szkockiej, jaki tybetańskie, lamy południowoamerykańskie oraz lamy alpaki.
30 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. W naszej szkole wszyscy chłopcy zostali obdarowani życzeniami od serca, pysznymi słodkościami oraz gadżetami z rąk dziewcząt reprezentujących Samorząd Uczniowski.W klasach zorganizowane zostały uroczyste obchody tego dnia. Chłopcy otrzymali miłe upominki od swoich koleżanek!
WSZYSTKIM CHŁOPAKOM JESZCZE RAZ ŻYCZYMY SPEŁNIENIA MARZEŃ ‼
Dnia 29 września w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Wolontariuszki z samorządu uczniowskiego czytały młodszym klasom wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Uczniowie chętnie słuchali opowieści po czym wspólnymi siłami układało historyjki obrazkowe do tych wierszy. Czytanie rozwija nasza wyobraźnie nasz język, pozwala nam się uspokoić, wzmacnia więź pomiędzy czytającym i słuchającym. Dlatego też czytajmy więcej książek !
Po raz kolejny nasz szkoła wzięła udział w akcji sprzątania świata. Celem akcji jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Czynny udział w tym przedsięwzięciu uświadomił naszym wychowankom, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia .
WSZYSCY ZADBAJMY O OTACZAJĄCĄ NAS PRZYRODĘ !!!
Uczniowie udowodnili, że można już od najmłodszych lat o tym pamiętać!
W sobotę, 24 września odbył się XIII Bieg Uliczny Liwa Cup Prabuty 2022. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Przedstawiciele klas biegli w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy szczęśliwi i zmęczeni dotarli do mety. Uczestnikom gratulujemy! Wielkie brawa należą się Michalinie, która stanęła na podium!
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych!Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashti. Bohaterka książki twierdzi, że nie potrafi rysować, z czym absolutnie nie zgadza się jej nauczycielka, która prosi dziewczynkę o narysowanie czegokolwiek. Vashti maluje więc...kropkę.⚫️ Gdy nauczycielka wiesza jej dzieło na ścianie klasy, Vashti zyskuje pewność siebie i zaczyna malować kolejne wersje obrazka, odkrywając swój uśpiony dotąd potencjał.W naszej szkole to święto obchodzimy już kolejny rok. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przyszli tego dni ubrani w kropki i grochy. Było mnóstwo strojów stworzonych samodzielnie, kropki przyklejone na ubraniach i bluzki samodzielnie malowane. W klasach uczniowie oglądali historię Vahti, rozmawiali o własnych talentach. Odbywały się zajęcia rozwijające kreatywność i pomysłowość. Zadania z kropką w tle były na języku polskim, matematyce, plastyce i wielu innych przedmiotach. Wszyscy bawili się doskonale!
W poniedziałek 12.09.22r. przedszkolaki wspólnie z rodzicami bawiły się na plaży w Jakubowie. Wszyscy ze sobą przywieźli piękną pogodę i dobry humor. Rodzice wspólnie z dziećmi wzięli udział w zabawach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych i zawodach sportowych "Rodzice kontra Dzieci". Oczywiście wygrały dzieci! Bardzo miłym zaskoczeniem był przyjazd wozu strażackiego z OSP w Jakubowie. Pan sołtys Waldemar Kępka i strażak Jakub Szydłowski pokazali dzieciom sprzęt od środka. Dzieci dokładnie mogły go obejrzeć, posiedzieć w nim i na chwile zmienić się w strażaków. Było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Rodzice przygotowali zdrowe i domowe przysmaki. Rodzinny nastrój, wspaniała atmosfera i wspólne zabawy sprawiły ,że ten dzień był wyjątkowy!
Narodowe czytanie to akcja promująca czytanie oraz znajomość dzieł największych polskich twórców. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku także nasza szkoła postanowiła zmierzyć się ze wspólnym czytaniem dzieła Adama Mickiewicza „Ballady i romanse”. Akcja odbyła się 2 września. Natomiast fragmenty działa „Ballady i romanse” czytali rodzice, uczniowie i nauczyciele. Pani Monika Papis zmierzyła się z balladą „Świtezianka”, Marcelin Jeremicz z balladą „Powrót taty”, pani Dorota Mosakowska czytała „Świteź”, pani Joanna Frej „Romantyczność”, natomiast pani Agata Rutkowska „Panią Twardowską”. W przyszłym roku do wspólnego czytania zapraszamy kolejnych chętnych rodziców, uczniów oraz nauczycieli.
Rok szkolny 2022/2023 właśnie się rozpoczął. Dzieci mogły wziąć udział we Mszy Świętej, podczas której ksiądz Robert bardzo pięknie i obrazowo rozmawiał z nimi na temat zdobywania wiedzy i pożytku z tego płynącego. Następnie Pani Dyrektor w sali wiejskiej przywitała serdecznie nauczycieli, rodziców i uczniów. Wyraziła nadzieję, że po dwóch miesiącach wypoczynku wszyscy chętnie wrócą do szkoły. Podziękowała panu Piotrowskiemu i panu Kępce za pomoc przy przewożeniu mebli do przedszkola. Obecny na uroczystości był także sołtys Obrzynowa pan Waldemar Wajs i sołtys Jakubowa pan Waldemar Kępka. Pani Dyrektor otrzymała gratulacje i kwiaty od Związku Nauczycielstwa Polskiego i Rady Rodziców w związku z ponownym wyborem na stanowisko dyrektora. 1 września to szczególna data w historii Polski, dlatego pani Joanna Siecińska przygotowała informacje na temat wybuchu i przebiegu II wojny światowej. Nie zapominamy o dzieciach, które 83 lata temu nie mogły cieszyć się z nowego roku szkolnego, o żołnierzach broniących naszej ojczyzny i o wszystkich, których ta straszna wojna dotknęła. Odbyło się jeszcze krótkie spotkanie uczniów i wychowawców w klasach, aby omówić sprawy organizacyjne. Dziś można jeszcze beztrosko spędzić czas, a od jutra zaczynają się obowiązki. Mamy nadzieję, że wszyscy potraktują je poważnie.
Uczniowie klasy trzeciej 22 czerwca wspólnie z wychowawczynią i rodzicami pożegnali pierwszy etap szkoły podstawowej. Wszyscy świetnie bawiliśmy na wycieczce rowerowej połączonej z piknikiem nad jeziorem.
Nareszcie wakacje! Piękne, słoneczne, radosne dni! A dziś jeszcze ostatnie spotkanie w szkole.Zakończenie roku szkolnego2021/2022 poprzedzone Mszą Świętą odbyło się znowu na sali wiejskiej.Znowu uczniowie, nauczyciele, rodzice mogli razem przeżywać te wzruszające momenty, których nigdy podczas takich uroczystości nie brakuje. Dzisiejszą rozpoczęli nasi absolwenci, którzy zatańczyli poloneza. Z serdecznymi słowami gratulacji i życzeń wspaniałego wypoczynku zwróciła się do wszystkich pani dyrektor Agnieszka Suwińska, zastępca burmistrza pan Wojciech Dołęgowski, przewodnicząca rady rodziców pani Małgorzata Ponikowska.Listy gratulacyjne Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty otrzymali:najlepszy absolwent- Michał Szkutnik i jego rodzice oraz Hania Gabrychowicz i jej rodzice.Listy gratulacyjne Dyrektora Szkoły otrzymali:rodzice Blanki Przybył, rodzice Marceliny Jeremicz, rodzice Agaty Ponikowskiej oraz mama Łukasza Ogórka. Uczniowie ci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody absolwentom. Nagrody za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali także:Wiktoria Misiewicz, Dagmara Zielińska, Natalia Fedus, Arkadiusz Szkutnik, Julia Słowińska, Maja Bednarska, Tymoteusz Jeremicz, Kinga Przybył, Karina Szkutnik, Wojciech Chyliński.Miłe chwile to także spotkanie z wychowawcami w klasach, tam wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa i mogli rozpocząć dwa długie miesiące wypoczynku.