• Żywa lekcja historii

    Żywe lekcje historii zawsze cieszyły się w naszej szkole wielkim zainteresowaniem. Dziś znowu mieliśmy przyjemność gościć rycerzy z Agencji Przedstawień Historycznych z Torunia.
        Historia XVII wieku, wygląd i ubiór szlachty i chłopów, walki naszej husarii, wygląd zbroi rycerskiej i mnóstwo wiadomości o naszych królach elekcyjnych opowiedziane z wielkim humorem wzbudziły ogromne zainteresowanie. Wszyscy z przejęciem słuchali nowych wiadomości i doskonale je zapamiętywali. Wiedza naszych uczniów została sprawdzona, wstydu przed rycerzami nie było, a w nagrodę można było otrzymać wybitą świeżutko monetę.
        Spotkanie zakończyliśmy na zewnątrz, przed salą, gdzie panowie rycerze zademonstrowali użycie XVII -wiecznej broni palnej, która wystrzeliła z głośnym hukiem, mimo że nie była nabita prochem.
    Żywe lekcje historii zawsze cieszyły się w naszej szkole wielkim zainteresowaniem. Dziś znowu mieliśmy przyjemność gościć rycerzy z Agencji Przedstawień Historycznych z Torunia.    Historia XVII wieku, wygląd i ubiór szlachty i chłopów, walki naszej husarii, wygląd zbroi rycerskiej i mnóstwo wiadomości o naszych królach elekcyjnych opowiedziane z wielkim humorem wzbudziły ogromne zainteresowanie. Wszyscy z przejęciem słuchali nowych wiadomości i doskonale je zapamiętywali. Wiedza naszych uczniów została sprawdzona, wstydu przed rycerzami nie było, a w nagrodę można było otrzymać wybitą świeżutko monetę.    Spotkanie zakończyliśmy na zewnątrz, przed salą, gdzie panowie rycerze zademonstrowali użycie XVII -wiecznej broni palnej, która wystrzeliła z głośnym hukiem, mimo że nie była nabita prochem.

  • Mega Misja

    Od początku września uczniowie klasy II i III biorą udział w zajęciach, dzięki którym rozwijają swoje kompetencje cyfrowe, zdobywają wiadomości i umiejętności potrzebne do bezpiecznego korzystania z Internetu.

    Mega Misja to ogólnopolski program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje.

    Dzięki programowi uczniowie walczą o nagrody rzeczowe o wartości ok. 2500 zł.

    W edukacyjnym programie Mega Misja nasi uczniowie otrzymali pierwszą nagrodę w postaci artykułów papierniczych oraz kolejny prezent – tablet. Przypominamy, że Mega Misja to program nowoczesnej edukacji cyfrowej, która podnosi cyfrowe kompetencje i pomaga dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowym laboratorium, w którym dzieci pomagają złapać niesfornego Psotnika.

    To jest nasza Mega Misja!

  • Dzień Pluszowego Misia

    Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was ma swojego ulubionego. Może być odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach. Może być jednym z Wielkich i Sławnych Misiów, o których głośno niemal w każdej części świata.

    Miś Pluszowy jest po to, żeby było kogo tulić podczas deszczu. Nie dziwi nas, że zabawka ta doczekała się swojego święta. Historia pluszowego Misia rozpoczęła się w roku 1902. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Prezydent sprzeciwił się temu ratując tym samym życie maleństwu. Świadkiem tego wydarzenia był pewien pan – Clifford Berryman. On uwiecznił całe zdarzenie na rysunku i opublikował go w gazecie. Pewien właściciel sklepu z zabawkami dowiedział się o tym i wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Okazało się, że pluszowe misie stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. Dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

  • Podziękowanie

  • "Śniadanie daje moc"

    Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stole znalazły się: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce i warzywa. Było wesoło, smacznie i kolorowo. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Uczniowie nabrali dużo energii i mocy!

    Takie lekcje z pewnością przyczyniły się do zwiększenia świadomości na temat roli śniadania w życiu dziecka. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Lista zasad zdrowego odżywiania zaczyna się od mycia rąk. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Trzeba systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa. Picie wody jest lepsze od szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu. Wspólne śniadanie stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawców klas na temat znaczenia zdrowego odżywiania się.

    Dzięki fantastycznym przebraniom zapamiętamy ten dzień na długo!

    Wyróżniony bakłażan i cały odział przedszkolny otrzymali odpowiednie nagrody!

  • Andrzejki

    Andrzejki w naszej szkole są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

    Uczniowie naszej szkoły przeżyli również wspaniały dzień pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów.

    Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

  • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

    Nasza szkoła brała udział w projekcie „Szkoły Pełne Talentów”, którego organizatorem była sieć sklepów LIDL.

    Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i uczniów, udało się zebrać ponad 1400 talenciaków, które zostały wymienione na atrakcyjne nagrody. Otrzymaliśmy zestaw do badmintona oraz tablicę magnetyczną- układ pokarmowy.

    Radość dzieci była ogromna! Bardzo dziękujemy!

  • LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    Lekcje informatyki to najlepszy czas by w młodych ludziach rozwijać kompetencje przyszłości. Dzięki wyposażeniu w naszej szkole możemy korzystać z komputerów, tabletów, tablicy multimedialnej i wielu innych potrzebnych środków dydaktycznych. Uczniowie klasy 2 i 3 zapoznali się z budową oraz działaniem drukarki 3D. Dowiedzieli się jak pracować z aplikacją do tworzenia modeli trójwymiarowych. Następnie wydrukowali breloczki do kluczy.

    W czasie, gdy powstawały nasze modele, braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania „CodeWeek 2022”. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której w europejskich państwach podejmowane są różne inicjatywy związane z kodowaniem, programowaniem, robotyką i drukiem 3D,  będące odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku pracy w zakresie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.  Podczas zajęć odkodowywaliśmy ukryte cyfry w super klockach Korbo Blocks. Zestawy klocków konstrukcyjnych KORBO służyły nam również do tworzenia niepowtarzalnych budowli. Mieliśmy możliwość bliżej poznać się z robotami-ślimakami Qobo. Są łatwe w obsłudze, intuicyjne, a korzystający mogą się bawić i uczyć jednocześnie. Dzieci uwolniły swoją kreatywność wyznaczając nowe zadania dla Ślimaka. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.

    Pasją do robotyki i programowania zarażamy już najmłodszych!

  • "Szkoła bliska pracy "

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w konferencji promującej projekt "Szkoła bliska pracy" Spotkanie odbyło się w Parku Przemysłowo -Technologicznym w Kwidzynie. Organizatorami byli: Lacroix Electronics we współpracy z firmą szkoleniową SEB-TEAM Edyta Jaworska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie oraz gminy Powiatu Kwidzyńskiego.Ósmoklasiści słuchali ciekawych informacji dotyczących wyborów edukacyjno-zawodowych młodzieży a także dowiedzieli się jakie są potrzeby pracodawców w naszym powiecie w kontekście zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę.

    Młodzież wzięła udział w warsztatach z robotyki zorganizowanych przez Seb-Team Edyta Jaworska

  • Podziękowanie

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła  otrzymała od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Duda oficjalne podziękowanie za udział w 11 edycji Narodowego Czytania. 🇵🇱 📖🇵🇱

    Wraz z podziękowaniem otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz Adama Mickiewicza „Ballady i romanse” wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022 z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej.

    Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali akcję i brali w niej udział.

  • Święto Odzyskania Niepodległości!

    Niepodległość Polski – to hasło jest ważne dla każdego Polaka, dlatego 10 listopada wraz z mieszkańcami Obrzynowa, Jakubowa i Stańkowa obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 16:00 odbyła się msza święta.Po mszy, na sali wiejskiej odbyła się uroczysta akademia. Pani dyrektor Agnieszka Suwińska przywitała wszystkich gości: Burmistrza i Radnych Gminy Prabuty, Sołtysów, Panie z Koła Gospodyń w Obrzynowie i Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci z kółka tanecznego zatańczyły poloneza i krakowiaka. Uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym. W pierwszej części wystąpili uczniowie klas 0-III, a w drugiej części uczniowie klas IV-VIII. Potem odbył się quiz z wiedzy o Polsce. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu pań z Koła Gospodyń i strażaków z Obrzynowa.Pięknym podsumowaniem były słowa Pana Marka Szulca, w których wyraził podziw nad współpracą naszej lokalnej społeczności.Na zakończenie wszystkich czekało rozpalone ognisko i pieczenie kiełbasek, gorąca kawa, herbata i ciasta.

  • Pogoń Prabuty

    Gościliśmy w naszej szkole bardzo miłych panów, którzy mówią o sobie, że są działaczami sportowymi. Pan Włodzimierz Dawidowski to emerytowany już nauczyciel wychowania fizycznego, ale także były dyrektor prabuckiej podstawówki i były burmistrz Prabut. Jako młody nauczyciel pracował także dwa lata w naszej, obrzynowskiej szkole. Był również zawodnikiem i trenerem piłki nożnej w prabuckim klubie sportowym, a do naszej szkoły przyjechał, aby zaprezentować napisaną przez siebie książkę o historii tego klubu. Pan Włodzimierz jest honorowym prezesem prabuckiej Pogoni. Wraz z nim przyjechał pan Ireneusz Ćwiek, aktualny prezes klubu, który opowiadał o tym, co teraz klub może zaoferować dzieciom i młodzieży, tym, którzy chcą grać i tym, którzy interesują się piłką nożną. Z przyjemnością słuchaliśmy pana Dawidowskiego, opowiadał bardzo barwnie i dowcipnie, a wiele jego wspomnień dotyczyło także Obrzynowa i jego mieszkańców. Obaj panowie szczerze namawiali wszystkich do wstąpienia do klubu, może się przecież okazać, że w niejednym uczniu drzemie sobie jeszcze jakiś Lewandowski....

  • „ Miododajne Łąki”

    Konkurs ekologiczny „ Miododajne Łąki” Dzięki projektowi „Oblatani w pomaganiu” uczniowie klasy III ( teraz IV ) wzięli udział w konkursie ekologicznym – Miododajne Łąki. Zadanie konkursowe polegało na zasianiu przyszkolnej łąki dla pszczół oraz udokumentowaniu trzech etapów prac związanych z jej założeniem: praca plastyczna, zasianie łąki, miododajna łąka. Konkurs trwał od maja do połowy września. Za udział uczniowie otrzymali upominki: książeczki edukacyjne o ekologii i kolorowe plany lekcji.

  • "Rach ciach, ciach obereczka ,już kapusty pełna beczka"

    Dziś nasze przedszkolaki podjęły nowe wyzwanie. Podczas zajęć najpierw poznały etapy kiszenia kapusty, jej walory zdrowotne, a następnie przystąpiły do działania. Poszatkowaną kapustę i startą marchewkę wrzucały do słoików. Każdą warstwę posypywały solą, bardzo dokładnie ugniatając w słoiku. Następnie całość przełożyliśmy do glinianego garnka jeszcze raz ugniatając, aż kapusta puści sok. Dzieci poradziły sobie świetnie z zadaniem, pracowały bardzo wytrwale pod czujnym okiem swoich pań.

    Kiszona kapusta pewnie będzie "palce lizać".

  • Ogłoszenie

  • Ogłoszenie

  • Wyjście na cmentarz

    W naszej szkole jest wiele dni pełnych radości, szczęścia i uniesień, ale są też inne - pełne zadumy i smutku. Takie właśnie są listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy i tęsknimy... Odwiedziliśmy cmentarz znajdujący się w Obrzynowie i zapaliliśmy znicze przy grobach. Odwiedzenie cmentarza i rozmowy o tych, którzy już odeszli to integralny element wychowawczy młodego pokolenia.

  • DZIEŃ PIŻAMY

    Kolejny pomysł Samorządu Uczniowskiego to Dzień Piżamy. Tego dnia większość uczniów pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać tygrysy, koty, misie i jednorożce. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Do zabawy włączyli się również dorośli.

    Cel zabawy był znaczący! Na lekcjach odbyły się pogadanki o znaczeniu snu dla zdrowia człowieka oraz odpoczynku. Rozmawialiśmy również o tych, którzy zmagają się z chorobami i jest to ich strój codzienny.

    Dziękujemy za udział w zabawie!

  • Ogłoszenie

  • Listopadowe poezje

    W naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów. Niektóre talenty jeszcze sobie drzemią, trzeba je zacząć odkrywać.

    W dniu , w którym duża grupa zmagała się w Prabutach w zawodach w unihokeja, kilkoro uczniów z klasy III i kilkoro z klasy IV dało się porwać muzie poezji.

    I tak właśnie powstały te piękne wiersze o niepięknym listopadzie.  Jak widać poetyckie spojrzenie jest w stanie upiększyć nawet tak bezbarwny miesiąc, jak listopad.

strona:

Aktualności

Kontakt i adres IOD

  • Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
    Obrzynowo 37
    82-550 Prabuty
  • (+55) 27-82-412

Galeria zdjęć