Uczniowie przygotowywali się wcześniej zeznajomości czterech lektur szkolnych. Podczas konkursu wspólnie rozwiązywali test, przedstawiciel drużyny wykazał się umiejętnością czytania a na koniec wspólnie wykonali zadanie plastyczne.
Grupa zajęła I miejsce !
Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci, siły i energii do pracy.
Tego dnia każdy z uczestników miał ubranie z elementami „zieleni” lub niektórzy mieli na sobie ubranie z surowców wtórnych. Dzieci z klas 0,1 swoją wiedzę na temat ekologii oraz sposobów dbania o naszą Planetę pogłębiały na zajęciach przeprowadzonych przez wychowawców.
Dzieci z naszego przedszkola sadziły roślinki do skrzynek, a uczniowie klas 1 bawiły się w kręgle z surowców wtórnych, prezentowali swoje stroje oraz śpiewali piosenkę” Najpiękniejsza z planet” . Nasi uczniowie, jako przyjaciele przyrody wiedzą, dlaczego należy dbać o środowisko. Wyśpiewali to, jako przyrzeczenie słowami piosenki „Nasza Ziemia najpiękniejsza ! Pośród wszystkich planet jest! Naszej Ziemi razem pomóc chcemy. Jak to zrobić – dobrze wiesz!"
Pani Magdalena Olbryś w przystępny sposób przybliżyła dzieciom postać Albrechta - ostatniego wielkiego mistrza, który zapragnął być księciem pruskim i osiągnął swój cel. Uczestnicy zajęć oglądali jego posąg, szukali portretów w zamkowych komnatach. Potem wszyscy udali się do zamkowej kuchni i piekarni, gdzie dzieci poznawały różne przyprawy i dowiedziały się, że w tych wnętrzach wypiekano również pierniki. Po teorii przyszedł czas na praktykę – własnoręczne pieczenie tych aromatycznych ciastek.
Dzieci wracały z nowymi wiadomościami w głowach i…pierniczkami w woreczkach.
Zespoły rozwiązywały zadania, quizy oraz wykonywały prace plastyczne na zadany temat.
Do rozwiązania były 4 zadania w 5 krokach:
1. Planeta jako całość
2. Różnorodność biologiczna
3. Żywność
4. Energia
Szkolna Gra Interaktywna została przygotowana w oparciu o materiały Wiosennego Festiwalu Internetowego przeprowadzonego w dniu 23.03.2021 r. przez zespół Edukacji Ekologicznej Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.
Udział w Szkolnej Grze to była okazja do zastanowienia się, jakich zmian potrzebujemy na świecie, jakie działania mogą być podjęte na poziomie indywidualnym. Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień zainspiruje naszych uczniów i uczennice do zmiany niektórych nawyków, a przede wszystkim pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość, w której będą mieli wpływ na to, jak wygląda świat, w którym żyjemy.
Odpowiedzi wpisywane były na Padlet. W grze wzięło udział 12 zespołów. Jednym z zadań było stworzenie rysunku/kolażu/makiety, która przedstawiać będzie świat przyszłości.
Wszystkie prace będą prezentowane na wystawie przez tydzień. Następnie odbędzie się głosowanie i wybierzemy pracę, która jest najbardziej wizjonerska. Praca otrzyma nagrodę Dyrektora Szkoły.
Zabawa była świetna.
Już od kilku lat przygotowujemy na ten dzień własnoręcznie palmy. Również uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przygotowywali palmy klasowe. Zaangażowanie, praca zespołowa oraz pomysłowość przyniosły piękne efekty.
Godnie reprezentowały naszą szkołę oraz jednostkę OSP Obrzynowo. Gratulujemy.
W piątek gościliśmy najlepszych recytatorów ze wszystkich szkół podstawowych na Gminnym Konkursie Recytatorskim. W jury zasiadły pani Beata Lewandowska i pani Agnieszka Lech. Uczestnicy recytowali wiersze wybranych poetów, między innymi K. I. Gałczyńskiego, T. Śliwiaka, U. Kozioł. Jak stwierdziły panie z jury, recytacje były pełne emocji, wzruszeń, ukazywały wysoki stopień talentu i doskonałe przygotowanie. Bardzo trudno było je ocenić. Chociaż to konkurs i należy przyznać miejsca, trzeba podkreślić, że nie było przegranych, bo każda recytacja była jedyna i niepowtarzalna.
Mamy nadzieję, że nasi goście czuli się u nas dobrze, nagrody się podobały, pączki smakowały i że za rok spotkamy się znowu.
Tymek Jeremicz, Gracjan Lawęcki, Maja Bednarska oraz Julia Przybylska zdobyli 3. miejsce. Gratulujemy
Nasi wokaliści zaśpiewali piosenki "Bingo" i "Walking in the jungle", zaprezentowali się znakomicie. Jesteśmy z Was dumni!
Dziękujemy rodzicom za wsparcie i obecność podczas występu, a organizatorowi wydarzenia za wzorową organizację.
A my...śpiewamy dalej, w końcu śpiewać każdy może!
Dnia 27 marca nasi uczniowie Agata Ponikowska, Marcelina Jeremicz, Konrad Sowiński, Kamil Wilary reprezentowali naszą szkołę w Międzywojewódzkim konkursie przyrodniczym, organizowanym przez PK Pojezierza Iławskiego I Wzgórz Dylewskich, który odbył się w Iławie w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica .Temat tego rocznego konkursu to "Zioła wokół nas ", uczestniczyło w nim 27 szkół z dwóch województw.
Jak zawsze wrócili z nagrodami. Natalia Fedus zdobyła II miejsce a Aleksandra Buszko III miejsce w kategorii uczniów klas I-IV. Gratulujemy!
Jest to idealny moment na zwiedzanie zamku, ponieważ pogoda jest przyjemna, a przyroda budzi się do życia. 26 marca klasy 0-3 wybrały się na wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Malborku.
Uczniowie pełni wrażeń udali się z przewodnikiem do Zamku Wysokiego - siedziby zakonu, Pałacu Wielkich Mistrzów i Zamku Średniego. Szukali oznak wiosny w ogrodzie, a następnie na podstawie zdjęć rozpoznawali okna w zamku. W jednej z komnat wykonywali prace plastyczne.
Zamek w Malborku kolejny raz zdobyty przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wywarł na dzieciach ogromne wrażenie.
Świętowanie Światowego Dnia Wody odbyło się na sali wiejskiej 21.03.2025 r.
W przedszkolu:
Do czego potrzebna jest woda?
Woda w przyrodzie – historyjka obrazkowa (stany skupienia wody)
Woda słona i słodka – doświadczenia
Woda w ciele człowieka
Problemy z wodą
Kwiaty z kropli wody – praca plastyczna
Co by było, gdyby wody nie było.
Na podsumowaniu maluchy zaprezentowały wierszyki o wodzie.
Klasy I – III:
zrealizowały tematy z działu „Dostęp do wody” oraz „Wirtualna woda”
zorganizowały zbiórkę środków pieniężnych na cele pomocowe.
Klasy IV – VIII:
na matematyce poznawały ile jest wody w moim burgerze (IV-VIII) oraz na w-f (V-VI) stworzyły gazetkę szkolną „Czy wiesz ile wody jest w Twoim Burgerze?”
na informatyce (IV-VIII) obliczanie śladu wodnego,
na biologii (VII,VIII)– „Dostęp do wody”
na chemii (VII,VIII) – Gra terenowa
na fizyce i w-f (VII-VIII)– gazetka szkolna - „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody?
na języku angielskim (IV,V)– obieg wody w przyrodzie
na języku niemieckim (VII, VIII)– Dostęp do wody, Wirtualna woda
na geografii (VI-VIII) – Woda jako globalne wyzwanie
na języku polskim (IV,V) – Wirtualna woda
na godzinach do dyspozycji wychowawcy oglądano różne filmiki związane z wodą i dyskutowano na temat różnych aspektów związanych z wodą i zmianą klimatu.
Nauczyciele w dniu 3.03.2025 r. na Radzie Pedagogicznej realizowali „Wodne wyzwanie” jako przygotowanie do przeprowadzenia Tygodnia Wody w szkole. Następnie wykonali gazetkę szkolną „Ponad 2 mld ludzi na świecie nie dostępu do czystej wody pitnej w domu”.
W dniu 21.03.2025 r. klasy IV – VI rozwiązywały wodne wyzwania, z których tworzyły plakaty do przedstawienia na podsumowaniu. Klasa VII realizowała Grę korytarzową „Nie tylko suche fakty”. Wszystkie klasy przygotowywały się do podsumowania swoich aktywności i wiadomości o wodzie.
Po wykonaniu zadań spotkaliśmy się na sali wiejskiej, gdzie każda klasa podsumowywała swoją pracę oraz prezentowane były wierszyki, piosenki przygotowane przez uczniów i uczennice.
Świetnie się bawiliśmy. Po ciężkiej pracy mogliśmy wspólnie usmażyć sobie kiełbaski i pobawić się na świeżym powietrzu, bo pogoda nam dopisała.
Wszystkie wypracowane materiały będą zaprezentowane w szkole podczas spotkań z rodzicami.
- ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne w przedszkolu
Każda kobieta, która chciała wziąć udział w zabawie i świętować, przyszła do szkoły w sukience lub spódnicy. Natomiast panowie ze szkoły, nagrodzili panie małą niespodzianką. Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego "Przysłowia polskie". Nagrodę zdobył najwytrwalszy z uczestników, uczeń klasy V Arkadiusz Szkutnik.
Biorą w niej udział wszyscy, którzy tak czują, kochają ludzi, niosą pomoc, są wrażliwi.
Na szczęście są tacy ludzie w naszej wsi i wsiach sąsiednich, są tacy uczniowie i pracownicy w szkole. Dzięki temu dołożymy wcale niemałą cegiełkę do ogólnej zbiórki na onkologię dziecięcą.
Wystarczyło jedno niedzielne popołudnie na naszej wiejskiej sali, żebyśmy znowu wzruszyli się przy Jasełkach, zachwycili śpiewem dzieci, kupowali losy na loterii i próbowali pyszności przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz ciast upieczonych przez mamy. Nie należy zapominać o aukcji, atrakcyjne przedmioty zostały wylicytowane w bardzo atrakcyjnych cenach! Można było także zmierzyć sobie poziom glikemii oraz ciśnienie krwi. Jest bardzo wiele dzieci, które przebywają na oddziałach szpitali onkologicznych, poddawane są chemioterapii. Same ciepłe myśli nie wystarczą. Potrzebna jest zdecydowana pomoc, pomoc finansowa.
I my tę pomoc niesiemy zawsze z wielką radością.
22 stycznia 2025 roku w naszej szkole przedszkolaki i uczniowie klas I-III celebrowali Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły program artystyczny , na który złożyły się wiersze, piosenki oraz Jasełka. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami.
Wszyscy uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie „Sto lat”, a następnie obdarowano Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.