• Boże Narodzenie 2024

  • Jasełka 2024

    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań.

    O tę świąteczną atmosferę zadbali uczniowie klasy drugiej i trzeciej, Nikola z klasy piątej oraz Amelka, Nikola i Maja z przedszkola. Podczas występu dzieci przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa pt. „Historia cudownej nocy”. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Agnieszka Suwińska, która podziękowała za występ oraz złożyła życzenia świąteczne.

  • "Zostań Mikołajem"

    "Zostań Mikołajem" to akcja, w której możemy spełnić marzenia podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku.

    Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali świąteczną paczkę dla chorych dzieci. Mamy nadzieję, że te drobne prezenty sprawią radość dzieciom. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Warto Pomagać!!! Szkolne Koło Wolontariatu

  • Mikołajki 2024

    6 grudnia jest dniem długo wyczekiwanym przez dzieci.

    W tym roku przedszkolaki i uczniowie klas I – III „Mikołajki” spędziły w sali zabaw „Bam Bam” w Iławie.

    W trakcie świetnej zabawy przybył Święty Mikołaj. Dzieci przywitały Mikołaja  tańcem i piosenką. Po wspólnej zabawie Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci upominkami. Radościom nie było końca. Dzieci może trochę zmęczone , ale  zadowolone wróciły do szkoły.

  • „Podróże kształcą!” Malbork 28.22.2024

    „Podróże kształcą!”– z taką myślą wyruszyliśmy 28 listopada do Malborka, żeby zwiedzić siedzibę Zakonu Krzyżackiego i choć była to podróż niedaleka, to zdecydowanie udana.

    Już na samym początku, wielkość zamku i jego architektoniczna wyjątkowość wywarły na nas ogromne wrażenie, co było obietnicą ciekawej przygody – i tak było! Przemierzyliśmy nieskończone ilości schodów, krużganków, komnat, w których można było poczuć średniowiecznego ducha. Pan przewodnik opowiadał o historii zamku oraz zwiedzanych przez nas pomieszczeń, a także zaskakiwał ciekawostkami. Podziwialiśmy oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyżackiego, freski, zbroje rycerskie, zamkowe kaplice, kuchnie i refektarze. To była wyjątkowa lekcja historii!

    W wycieczce udział wzięli uczniowie kl. IV, V i VI. Opiekunami wycieczki byli: p. Marta Kill, p. Alicja Kosin, ks. Robert Gubernat.

  • Andrzejki 2024

    Nowa galeria Andrzejki 2024 została dodana do albumu fotograficznego

  • „DziałajMY dla PlaneTY”

    „DziałajMY dla PlaneTY”

    Klasa siódma z naszej szkoły wzięła udział w Festiwalu Internetowym organizowanym przez Centrum Edukacji Globalnej w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.

    Tegoroczny TEG przebiegał pod hasłem „DziałajMY dla PlaneTY”.

    Nasze „Siódemki z Obrzynowa” zaczęły TEG od wzięcia udziału w webinarium „ Co możemy zrobić dla klimatu?”.

    W czasie gry szkolnej uczniowie i uczennice przyjrzeli się bliżej wybranym wyzwaniom globalnym, wzmacniając swoją wiedzę i zastanawiając się, jak wspólnie odpowiedzieć na wybrane wyzwania.

    Rozwiązane zadania zapisywali na Padlecie, na którym swoje rozwiązania zapisywały również inne grupy z całej Polski.

    Zadania, które rozwiązały „Siódemki z Obrzynowa”

    Zadanie powitalne

    Zadanie 5 – Migracje a klimat

    Zadanie 7 – Drzewo różnorodności

    Zadanie 15 – Czym jest woda?

    Zadanie 19 – Człowiek, natura i zmiana klimatu – wzajemne zależności

    Zadanie końcowe

    Na zakończenie uczniowie i uczennice wzięli udział w ogólnopolskim podsumowaniu zadań z TEG. Wyróżniono piosenkę o wodzie (zadanie 15) ułożoną przez nasza szkolną grupę.

  • Dzień życzliwości

    Już po raz kolejny obchodzimy w naszej szkole
    Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

    Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak miłą i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu. Na tablicy w świetlicy szkolnej zawisły kartki z życzeniami i miłymi słowami dla koleżanek i kolegów. W klasach odbył się plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę. Zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

    Szkolne Koło Wolontariatu

  • "Mała książka - wielki człowiek"

    W ramach corocznej kampanii "Mała książka - wielki człowiek", uczniowie klasy 1 otrzymali Wyprawki Czytelnicze od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    Jednym z celów tej akcji są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej, a tym samym rozpoczynają niezwykłą przygodę z czytaniem. Misją programu jest aby zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

  • Wizyta w Stanicy Myśliwskiej w Bornicach

    5 listopada uczniowie klasy I, II i III wybrali się z wizytą do Stanicy Myśliwskiej koła łowieckiego „Dzik” w Bornicach.

        Dzięki gościnności gospodarzy dzieci mogły zobaczyć stanicę, poznać zajęcia myśliwego, zobaczyć jego strój, trofea myśliwskie. Dużą atrakcją było słuchanie sygnałów, jakie rozbrzmiewają w polskiej kniei w wykonaniu pana Zbyszka na rogu myśliwskim. Wykonały piękne prace plastyczne. Były wspólne rozmowy, konkurencje,  zabawy, pieczenie kiełbasek przy ognisku i słodki poczęstunek. Na koniec otrzymały medale i dyplomy.

        W dobrych nastrojach dzieci wróciły do szkoły.

  • Odwiedzamy groby

    Odwiedzamy groby

    Przed świętem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na pobliski cmentarz.

    Dzieci odwiedzały groby dawnych mieszkańców Obrzynowa oraz swoich krewnych. Zapaliliśmy znicze w dowód naszej pamięci i szacunku. Pamiętaliśmy również o modlitwie za dusze zmarłych.

  • ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ - zaproszenie

  • Zajęcia w Muzeum Zamkowym w Malborku

    Zajęcia w Muzeum Zamkowym w Malborku

    29 października 2024r. klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Obrzynowie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat „Cechy obronne zamku” w Muzeum Zamkowym w Malborku.

    Dwie panie z działu edukacji oprowadziły naszych uczniów po zamku pokazując różne elementy obronne: mury, wieże, bramy, fosy. Nie zabrakło również dobrze znanej dzieciom zabawy ruchowej w „Murarza” rozgrywanej tym razem na terenie zamku. Dzieci wykonały na koniec pracę plastyczną - kolorowanie zamku. W drodze powrotnej do autokaru zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald's, na posiłek. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu

  • I Literacka Biesiada Misia Uszatka

    Przedszkolaki wzięły udział w I Literackiej Biesiadzie Misia Uszatka, która odbyła się 24.10.2024r. w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu.

    Naszą placówkę reprezentowały Nikola Bednarska i Agata Kępka. Spotkanie nie miało charakteru konkursu, każde dziecko za zaprezentowanie się otrzymało nagrody. Serdecznie gratulujemy!

  • "do hymnu"

    W środę 23 października 2024 r. nasz szkoła stanęła ,,Do Hymnu!” – Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

    Zadaniem było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali „Rotę” oraz „Marsz Polonia”.

    Na konkursowe przesłuchanie przyjechali: prof. dr hab. Aleksandra Grucza – Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza – pedagodzy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

    Przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Pan Krzysztof Niziałek, Sołtys Obrzynowa Pani Dorota Tomaszewska, Sołtys Jakubowa Pan Waldemar Kępka, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Artur Przechadzki, zastępca przewodniczącego Pan Łukasz Słowiński. Jury oraz przybyłych gości powitała Pani dyrektor Agnieszka Suwińska.

    Przesłuchanie miało bardzo uroczysty i podniosły charakter. Z niecierpliwością czekamy do 25 listopada na ogłoszenie wyników.

     

  • Konkurs eduSensus Education Awards

    Nasza Szkoła została nominowana do konkursu eduSensus Education Awards.

    Uroczysta Gala i wręczenie nagród odbyło się 18 października podczas konferencji Edukacja włączająca w polskiej szkole. Współczesne wyzwania i perspektywy na przyszłość. Niestety nie zdobyliśmy czołowego miejsca ale przeszliśmy do kolejnego etapu👏. Dziękujemy za głosy oddane na naszą placówkę😎.

  • Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach

  • OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

    OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

    Tak jak wiele instytucji w Polsce, tak również i nasza Szkoła włączyła się w akcję: Kampania Dzieciństwo bez Przemocy, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.

    Kampania koncentruje się na:

    - uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,

    - wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,

    - promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,

    - promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

    Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2024

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2024

       Wiele jest pięknych świąt w szkolnym kalendarzu, jednym z takich dni, których się nie zapomina jest Dzień Edukacji Narodowej, popularny Dzień Nauczyciela.

       Pani dyrektor Agnieszka Suwińska złożyła z tej okazji życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wręczyła nagrody wielu nauczycielom, pracownikom administracji, ale podkreśliła, że docenia, dostrzega pracę wszystkich.

       Serdeczne słowa podziękowań za pracę i symboliczny kwiatek to wyraz uznania Rady Rodziców, która postanowiła jeszcze osłodzić życie pracowników szkoły pysznymi ciastami.

       Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty otrzymała pani Dorota Kalinowska.

       Nasi uczniowie potrafią zaskakiwać nas, nauczycieli, swoimi talentami, możliwościami, pracowitością. Zdjęcia z uroczystości mówią bardzo wiele, ale nie wszystko. Szkolny Kabaret „Szpila” cudownie pokazał szkolne życie. Dziękujemy!!!

    A dedykowana pani dyrektor i wykonana przez Jaśka z VII klasy piosenka była wisienką na torcie!

  • Konkurs biblioteczny dotyczący polskich przysłów

    Konkurs biblioteczny dotyczący polskich przysłów

    Zapraszamy uczniów szkoły na konkurs biblioteczny dotyczący polskich przysłów.

    1.      Szkolny konkurs „Przysłowia polskie” dotyczy tych przysłów, które są zawarte w „Ilustrowanym słowniku przysłów” Wydawnictwa Ibis, dostępnym do wglądu na miejscu w Bibliotece.

    2.      Konkurs trwa od października 2024 do lutego 2025, rozstrzygnięcie odbędzie się w marcu 2025 po powrocie z ferii zimowych.

    3.      Każdy uczeń będzie mógł pobrać i uzupełnić na miejscu w bibliotece kartę z zadaniami – przysłowiami do uzupełnienia. W jednym miesiącu będzie można pobrać, jedną kartę. Będą trzy wersje zadań, co miesiąc inne.  

    4.      Punkty będą przyznawane tylko za prawidłowo uzupełnione przysłowie (zgodnie ze słownikiem).

    5.      Za każde dobrze uzupełnione przysłowie będzie 1 punkt, więc w miesiącu można zebrać maksymalnie 20 punktów.

    6.      Wygrywa ten kto zbierze największą ilość punktów.

strona:

Aktualności

Kontakt i adres IOD

  • Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
    Obrzynowo 37
    82-550 Prabuty
  • (+55) 27-82-412

Galeria zdjęć