Biorą w niej udział wszyscy, którzy tak czują, kochają ludzi, niosą pomoc, są wrażliwi.
Na szczęście są tacy ludzie w naszej wsi i wsiach sąsiednich, są tacy uczniowie i pracownicy w szkole. Dzięki temu dołożymy wcale niemałą cegiełkę do ogólnej zbiórki na onkologię dziecięcą.
Wystarczyło jedno niedzielne popołudnie na naszej wiejskiej sali, żebyśmy znowu wzruszyli się przy Jasełkach, zachwycili śpiewem dzieci, kupowali losy na loterii i próbowali pyszności przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz ciast upieczonych przez mamy. Nie należy zapominać o aukcji, atrakcyjne przedmioty zostały wylicytowane w bardzo atrakcyjnych cenach! Można było także zmierzyć sobie poziom glikemii oraz ciśnienie krwi. Jest bardzo wiele dzieci, które przebywają na oddziałach szpitali onkologicznych, poddawane są chemioterapii. Same ciepłe myśli nie wystarczą. Potrzebna jest zdecydowana pomoc, pomoc finansowa.
I my tę pomoc niesiemy zawsze z wielką radością.
22 stycznia 2025 roku w naszej szkole przedszkolaki i uczniowie klas I-III celebrowali Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły program artystyczny , na który złożyły się wiersze, piosenki oraz Jasełka. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami.
Wszyscy uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie „Sto lat”, a następnie obdarowano Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.
15:00 – Rozpoczęcie
15:15 – 15:45 – Występ najmłodszych uczniów naszej szkoły 0-III
16:00 – 16:30 – Jasełka
16:30 – 17:00 – występ uczniów klasy IV i V
15:00 – 17:00 – Aukcja
15:00 – 18:00 – malowanie twarzy
15:00 – 18:00 – Pomiar ciśnienia krwi. Poziom glikemii we krwi.
Zapraszamy na loterię fantową, do kawiarenki oraz na pyszności przygotowane przez panie z KGW w Obrzynowie
Szkoła Podstawowa w Obrzynowie z całego serducha wspiera WOŚP i liczymy na Waszą hojność !!!
Jak zawsze tego dnia wszyscy bądźmy razem !
Cel 33.Finału WOŚP:
GRAMY DLA ONKOLOGII
I HEMATOLOGII DZIECIĘCEJ !
Motywem przewodnim 33.Finału WOŚP jest
bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
O tę świąteczną atmosferę zadbali uczniowie klasy drugiej i trzeciej, Nikola z klasy piątej oraz Amelka, Nikola i Maja z przedszkola. Podczas występu dzieci przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa pt. „Historia cudownej nocy”. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Agnieszka Suwińska, która podziękowała za występ oraz złożyła życzenia świąteczne.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali świąteczną paczkę dla chorych dzieci. Mamy nadzieję, że te drobne prezenty sprawią radość dzieciom. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Warto Pomagać!!! Szkolne Koło Wolontariatu
W tym roku przedszkolaki i uczniowie klas I – III „Mikołajki” spędziły w sali zabaw „Bam Bam” w Iławie.
W trakcie świetnej zabawy przybył Święty Mikołaj. Dzieci przywitały Mikołaja tańcem i piosenką. Po wspólnej zabawie Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci upominkami. Radościom nie było końca. Dzieci może trochę zmęczone , ale zadowolone wróciły do szkoły.
Już na samym początku, wielkość zamku i jego architektoniczna wyjątkowość wywarły na nas ogromne wrażenie, co było obietnicą ciekawej przygody – i tak było! Przemierzyliśmy nieskończone ilości schodów, krużganków, komnat, w których można było poczuć średniowiecznego ducha. Pan przewodnik opowiadał o historii zamku oraz zwiedzanych przez nas pomieszczeń, a także zaskakiwał ciekawostkami. Podziwialiśmy oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyżackiego, freski, zbroje rycerskie, zamkowe kaplice, kuchnie i refektarze. To była wyjątkowa lekcja historii!
W wycieczce udział wzięli uczniowie kl. IV, V i VI. Opiekunami wycieczki byli: p. Marta Kill, p. Alicja Kosin, ks. Robert Gubernat.
Nowa galeria Andrzejki 2024 została dodana do albumu fotograficznego
Klasa siódma z naszej szkoły wzięła udział w Festiwalu Internetowym organizowanym przez Centrum Edukacji Globalnej w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.
Nasze „Siódemki z Obrzynowa” zaczęły TEG od wzięcia udziału w webinarium „ Co możemy zrobić dla klimatu?”.
W czasie gry szkolnej uczniowie i uczennice przyjrzeli się bliżej wybranym wyzwaniom globalnym, wzmacniając swoją wiedzę i zastanawiając się, jak wspólnie odpowiedzieć na wybrane wyzwania.
Rozwiązane zadania zapisywali na Padlecie, na którym swoje rozwiązania zapisywały również inne grupy z całej Polski.
Zadania, które rozwiązały „Siódemki z Obrzynowa”
Zadanie powitalne
Zadanie 5 – Migracje a klimat
Zadanie 7 – Drzewo różnorodności
Zadanie 15 – Czym jest woda?
Zadanie 19 – Człowiek, natura i zmiana klimatu – wzajemne zależności
Zadanie końcowe
Na zakończenie uczniowie i uczennice wzięli udział w ogólnopolskim podsumowaniu zadań z TEG. Wyróżniono piosenkę o wodzie (zadanie 15) ułożoną przez nasza szkolną grupę.
Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak miłą i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu. Na tablicy w świetlicy szkolnej zawisły kartki z życzeniami i miłymi słowami dla koleżanek i kolegów. W klasach odbył się plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę. Zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.
Szkolne Koło Wolontariatu
Jednym z celów tej akcji są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej, a tym samym rozpoczynają niezwykłą przygodę z czytaniem. Misją programu jest aby zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.
Dzięki gościnności gospodarzy dzieci mogły zobaczyć stanicę, poznać zajęcia myśliwego, zobaczyć jego strój, trofea myśliwskie. Dużą atrakcją było słuchanie sygnałów, jakie rozbrzmiewają w polskiej kniei w wykonaniu pana Zbyszka na rogu myśliwskim. Wykonały piękne prace plastyczne. Były wspólne rozmowy, konkurencje, zabawy, pieczenie kiełbasek przy ognisku i słodki poczęstunek. Na koniec otrzymały medale i dyplomy.
W dobrych nastrojach dzieci wróciły do szkoły.
Dzieci odwiedzały groby dawnych mieszkańców Obrzynowa oraz swoich krewnych. Zapaliliśmy znicze w dowód naszej pamięci i szacunku. Pamiętaliśmy również o modlitwie za dusze zmarłych.
Dwie panie z działu edukacji oprowadziły naszych uczniów po zamku pokazując różne elementy obronne: mury, wieże, bramy, fosy. Nie zabrakło również dobrze znanej dzieciom zabawy ruchowej w „Murarza” rozgrywanej tym razem na terenie zamku. Dzieci wykonały na koniec pracę plastyczną - kolorowanie zamku. W drodze powrotnej do autokaru zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald's, na posiłek. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu
Naszą placówkę reprezentowały Nikola Bednarska i Agata Kępka. Spotkanie nie miało charakteru konkursu, każde dziecko za zaprezentowanie się otrzymało nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Zadaniem było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali „Rotę” oraz „Marsz Polonia”.
Na konkursowe przesłuchanie przyjechali: prof. dr hab. Aleksandra Grucza – Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza – pedagodzy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Pan Krzysztof Niziałek, Sołtys Obrzynowa Pani Dorota Tomaszewska, Sołtys Jakubowa Pan Waldemar Kępka, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Artur Przechadzki, zastępca przewodniczącego Pan Łukasz Słowiński. Jury oraz przybyłych gości powitała Pani dyrektor Agnieszka Suwińska.
Przesłuchanie miało bardzo uroczysty i podniosły charakter. Z niecierpliwością czekamy do 25 listopada na ogłoszenie wyników.