• Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty

    Dzień Mamy i Taty to jeden z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców.

    My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 12 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty pod hasłem „Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty”

    Rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów  z klas 0-II. Dzieci z kółka tanecznego zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w układzie tanecznym do piosenki „Ja lubię dżem” oraz w „Krakowiaku”.

    Po występach dzieci wręczyły rodzicom, wykonane przez siebie, przepiękne prezenty.

  • Wycieczka do Trójmiasta klas 0-IV

    7 czerwca 2019 r. Uczniowie klas 0 – IV wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta.Pierwszym punktem zwiedzania było ZOO w Oliwie. Zwiedzanie ZOO okazało się ciekawą przygodą dla wszystkich dzieci. Dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie się z egzotycznymi zwierzętami, które do tej pory oglądały tylko w bajkach. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki.Kolejnym punktem, było zwiedzanie Akwarium Gdyńskie. W Oceanarium dzieci miały okazję zobaczyć różne gatunki ryb i zwierząt morskich.Ostatnim punktem było zwiedzanie okrętu – muzeum ORP „Błyskawica”. Uczniowie zobaczyli pomieszczenia wewnątrz statku. Zmęczeni i pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do Obrzynowa.

  • Wycieczka klas V-VIII do Gdańska

    W dniu 07 czerwca 2019 roku uczniowie klas V – VIII wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum II Wojny Światowej i na Westerplatte w Gdańsku. Celem wycieczki było kształtowanie świadomości historycznej i pogłębienia wiedzy na temat II wojny światowej oraz kultywowanie pamięci o jej ofiarach. Wystawa w muzeum została podzielona na kilka części i ukazała sytuację w przededniu II wojny światowej, przyczyny jej wybuchu oraz przebieg działań wojennych na całym świecie. Dla miłośników militariów znalazły się dwa czołgi, replika bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę i fragment niemieckiego samolotu bojowego. W głównej części wystawy zaprezentowane zostały eksponaty ukazujące II wojnę światową z perspektywy cywilów. Znalazło się tam bardzo dużo przedmiotów codziennego użytku z okresu wojny i okupacji, co pozwoliło na odtworzenie życia codziennego ludzi w tamtym okresie. Wrażenie wywołała również instalacja złożona z setek zdjęć Żydów pomordowanych przez Niemców w czasie Holokaustu oraz ściana wzniesiona z replik walizek ludzi zwożonych do obozów koncentracyjnych. Do najbardziej spektakularnych elementów wystawy należały rekonstrukcje warszawskiej ulicy: w przededniu wojny oraz tuż po jej zakończeniu, które pokazały rozmiar szkód wyrządzonych przez działania wojenne. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na Długi Targ w Gdańsku, a następnie na Westerplatte gdzie weszliśmy na kopiec z Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, zwiedziliśmy wartownie nr1 oraz pozostałości po koszarach. W czasie zwiedzania pan przewodnik zorganizował nam bardzo ciekawe zajęcia w terenie dotyczące obrony Westerplatte. Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do domów.

  • Szkolny Dzień Matematyki

    Wszyscy wiemy, że matematyka zajmuje szczególne miejsce wśród nauk, uważana jest za „Królową nauk”, dlatego też w naszej szkole 31 maja 2019 r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Matematyki.W tym dniu uczniowie klasy I, II i dzieci z oddziału przedszkolnego rozwiązywali quizy, zagadki oraz łamigłówki matematyczne. Pod kierunkiem nauczycieli, matematyki szukały w wierszach Juliana Tuwima: „Raz – dwa – trzy”, „Warzywa”, „Trudny rachunek”.Na koniec, w grupach, wykonały prace plastyczne wykorzystując tylko figury geometryczne. Były to: zamki, rakiety, samochody, pajace i roboty.

  • Wycieczka do PSP w Kwidzynie

    Dzięki panom z naszej obrzynowskiej Straży Pożarnej w piątek, 31 maja uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z wychowawcami odwiedzili Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

    W tej wyprawie towarzyszyli nam panowie Tomasz Chyliński i Paweł Piotrowski.

                W Kwidzynie pan Piotr i pan Sławek poświęcili nam wiele swojego czasu i uwagi, aby pokazać miejsce swojej pracy. Obejrzeliśmy najważniejsze miejsca okazałego budynku straży, podziwialiśmy szybkość z jaką strażacy zsuwają się po rurach, kiedy trzeba wyjechać na akcję. Obejrzeliśmy każdy pojazd ( także łodzie),jaki posiada straż i dokładnie poznaliśmy jego wyposażenie. Wielką i niezapomnianą atrakcją była oczywiście możliwość wejścia do środka każdego samochodu. A kolejna  to wykorzystanie strażackiego węża i polewanie wodą na szczęście tylko trawnika i krzewów. Panowie strażacy mieli dla nas dużo czasu i dużo cierpliwości, dlatego każdy mógł nacieszyć się niecodziennymi atrakcjami.

                To była ważna dla uczniów lekcja pokazująca i opisująca trudny i tak bardzo potrzebny zawód strażaka. Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Obrzynowa za zorganizowanie tej pięknej wycieczki.

  • Śniadanie ma moc

    W czwartek 30 maja p.Marta Kill i p.Weronika Woch zorganizowały spotkanie "Śniadanie daje moc" dla uczniów kl. IV i VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Zanim wszyscy przystąpili do przygotowywania smacznych i pięknych kanapek, dowiedzieli się, jak wygląda piramida żywieniowa, na czym polega zdrowy tryb życia oraz co to znaczy - zdrowo jeść. Rozwiązaliśmy krzyżówki i zagadki. Wreszcie można było przejść do najważniejszej części - degustacji. Najpierw młodsze dzieci, a później starsi koledzy przygotowali kolorowe, pełne witamin kanapki, wykazując się wyobraźnią i pomysłowością. Każdy ze smakiem zajadał porcje warzyw, a na deser - pyszne szaszłyki owocowe. Pełni energii i z pełnymi brzuchami wróciliśmy do zajęć z uśmiechami na twarzach. 

  • Dzień otwarty szkoły

    Dzień otwarty szkoły to wielkie wydarzenie dla szkolnej społeczności, ponieważ w ciągu kilku godzin chcemy pokazać, jak wiele dzieje się w naszej szkole, jak wiele uczniowskich talentów ma szansę się rozwijać.

    W piątkowe popołudnie, 24 maja na szkolnym boisku było kolorowo i gwarnie.

    Pani dyrektor przywitała obecnych, a pani Waszczuk zapoznała z programem.

                Rodzice, babcie, mogli podziwiać swoje pociechy, które przepięknie zaprezentowały się układzie tanecznym do piosenki „Ja lubię dżem”, a potem w „Krakowiaku”. Dzieci z „zerówki” z zapałem godnym naśladowania śpiewały piosenki pt.” Witajcie w naszej bajce”, ”Plac zabaw ”.Przygotowaniem tej części artystycznej zajęły się panie Aleksandra Przybył i Elżbieta Waszczuk.

                Pan Karol Juszczak dbał o odpowiednią muzykę w trakcie całej imprezy, ale również zapoznawał chętnych z zasadami robotyki i robotem DOC. Grupa uczniów z klasy VII trochę nieśmiało, ale pięknie zaśpiewała piosenkę po angielsku.  Pan Janusz Wawrzyniak jak zwykle demonstrował i przypominał zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Joanna Frej miała pełne ręce roboty z malowaniem dziecięcych buź, a jeśli ktoś miał ochotę na zabawy logopedyczne, gimnastykę buzi i języka, to pani Agata Rutkowska służyła pomocą. A atrakcji było jeszcze wiele: zajęcia techniczne z panią Przybył, malowanie maszyną z panią Waszczuk, eksperymenty z paniami Ewą Jakubiak, Elżbietą Jurek, Danutą Urbanowicz, zabawy matematyczne z panią Weroniką Woch.

                O sportową stronę tego dnia zadbał pan Andrzej Tołstik. Mecz w piłkę nożną między rodzicami a uczniami był pełen emocji, tak jak udział rodzin w konkurencji „Tor przeszkód”. Gratulacje i medale z rąk pani dyrektor odebrali za I miejsce Filip Zajda z mamą, za II miejsce Oliwier Kazaniecki z mamą, za III miejsce Igor Ślusarenko z mamą, za IV miejsce rodzeństwo Joanna i Krzysztof Szner. Rodzice jak zawsze zaangażowali się w pieczenie i sprzedaż ciasta w kawiarence, a panie Joanna Siecińska i Dorota Mosakowska zapraszały do udziału w loterii.     

                Ale to jeszcze nie koniec atrakcji, bo w parku czekało na wszystkich ognisko, pieczenie kiełbasek, słodycze, napoje i lody. Zajęły się tym panie Elżbieta Jaworska, Monika Papis i pan Tomasz Zmora.

    Wrażeń naprawdę było moc, a zabawa trwała do wieczora.

  • "Cała Polska czyta dzieciom"

    W ubiegłym tygodniu nasi najmłodsi milusińscy słuchali codziennie jednej bajki w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Bajki były czytane przez starsze koleżanki, należące do Samorządu Uczniowskiego. Dzieci poznały przygody Czerwonego Kapturka, Pięknej i Bestii, Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Roszpunki. 

  • Dzień otwarty w ZSP Prabuty

    17 maja klasa VIII wraz z wychowawcą i panią pedagog odwiedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach, który w tym dniu zorganizował Dzień Otwarty. Po uroczystym rozpoczęciu, prezentacji oferty edukacyjnej, uczniowie zwiedzali klasopracownie oraz brali udział w różnych zajęciach i pokazach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ZSP. Naszym uczniom szczególnie spodobała się siłownia

  • Dzień otwarty oczyszczalni ścieków w Prabutach

    W dniu 10.05.2019r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę edukacyjną w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

    Uczniowie klas V – VII  poznali zasady funkcjonowania Oczyszczalni Ścieków w Prabutach. Bardzo szczegółowo obejrzeli obiekt i usłyszeli wyjaśnienie, co się dzieje z naszymi ściekami na każdym etapie ich oczyszczania. Może nie wszyscy wiedzą, ale nasza prabucka oczyszczalnia jest najnowocześniejsza w Polsce i  jest jedną z najbardziej nowoczesnych w Europie, a to za sprawą pozyskanych funduszy europejskich. Dziękujemy naszym przewodnikom, za przekazanie cennych informacji i uzmysłowienie, ile pracy trzeba włożyć w oczyszczenie brudnej wody.  Ostatnim punktem wycieczki był quiz, w trakcie którego uczniowie musieli pochwalić się zdobytą wiedzą. Nagrody otrzymali: Miłosz Szydłowski, Przemek Misiewicz, Bartosz Kłuba. Każdy uczeń otrzymał upominek i  oczywiście mógł się napić wody 😊 Dziękujemy Gminie Prabuty za autokar oraz PEWiK w Prabutach za możliwość obejrzenia obiektu.

  • Apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

             Co prawda państwowe uroczystości związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja mamy już za sobą, ale w naszej szkole nie może zabraknąć tak ważnej uroczystości. Wobec tego po długim weekendzie to właśnie dziś, 07.05 odbyła się akademia.

             Przygotowali ją uczniowie z  klas IV, V, VI,VII i VIII. Poezja, proza i piosenki przypomniały to ważne z historycznego punktu widzenia i radosne dla Polaków wydarzenie.

             Młodsi uczniowie  w taki między innymi sposób uczą się historii Polski i dlatego to takie ważne, żeby tak , jak dziś w naszej szkole, wszyscy byli odświętnie ubrani i angażowali się w przygotowanie uroczystego apelu.

     

     

  • Dzień Otwarty w ZS Susz

    25 kwietnia uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą i pedagogiem odwiedzili Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, który w tym dniu zorganizował Dzień Otwarty 2019. Po uroczystym rozpoczęciu, prezentacji oferty edukacyjnej i poczęstunku, spotkaliśmy się z nauczycielami i zwiedziliśmy klasopracownie oraz inne pomieszczenia szkoły. Teraz przed uczniami klasy VIII i ich rodzicami czas na zastanowienie i wybór dalszej drogi kształcenia. Powodzenia!!!

  • Gminny Konkurs Recytatorski

             Piękna pogoda, piękna poezja, piękna recytacja………..a to przecież zwykły piątek czwartego kwietnia. Nie, nie taki zwykły, bo liryczny, nastrojowy dla wielu uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego, jaki odbył się w Szkole Podstawowej w Obrzynowie. Pani dyrektor Agnieszka Suwińska przywitała serdecznie uczniów i ich opiekunów ze szkół w Prabutach, Rodowie, Obrzynowie, a także szanowne jury w składzie: pani Stanisława Stachura – wieloletnia nauczycielka języka polskiego, pani Beata Lewandowska – dyrektor przedszkola „Miś Uszatek”, pani Monika Lewandowska – pracownica tego przedszkola.

             No i zaczęły się zmagania konkursowe, trema i stres wśród recytatorów i ciężka praca jury, bo wcale nie było łatwo podjąć decyzje o kolejnych miejscach. Tak to bywa na konkursach…

             Po zakończeniu recytacji uczestnicy mogli pokrzepić się słodkim pączkiem, sokiem i niecierpliwie czekać rezultatów.

    A są one następujące:

    I klasa

    I miejsce – Agata Presnal – Prabuty

    II miejsce – Martyna Klimek – Prabuty

    II miejsce – Hania Kierepka – Obrzynowo

    Wyróżnienia – Wiktoria Czyż -Rodowo, Marcelina Szczawińska -Rodowo

    II klasa

    I miejsce – Pola Kamińska – Prabuty

    II miejsce – Agata Ponikowska – Obrzynowo

    III miejsce – Marcelina Jeremicz – Obrzynowo

    Wyróżnienia – Wiktor Czeszejko – Rodowo, Krzysztof Kurzanowski – Rodowo

    klasa III

    I miejsce – Mariusz Braszkowski – Prabuty

    II miejsce – Martyna Maszota – Rodowo

    III miejsce – Klaudia Rybicka – Prabuty

    Wyróżnienia – Wiktor Grzelak – Rodowo

    klasa IV

    I miejsce – Amelia Kryszkiewicz – Prabuty

    II miejsce – Julia Rabeszko – Rodowo

    III miejsce – Blanka Przybył – Obrzynowo

    klasa V

    I miejsce -Julia Śmieszniak – Prabuty

    II miejsce – Wiktoria Lewandowska – Rodowo

    III miejsce – Kamila Chmielecka – Rodowo

    Wyróżnienia – Michał Szkutnik – Obrzynowo, Judyta Mikołajków – Prabuty

    klasa VI

    I miejsce – Miłosz Gwizdała – Prabuty

    II miejsce – Aleksandra Karolewska – Obrzynowo

    III miejsce – Mateusz Gall – Prabuty

    Wyróżnienia – Przemysław Misiewicz – Obrzynowo, Karolina Branicka – Rodowo, Antonina Kil – Rodowo

    klasa VII

    I miejsce – Zofia Przyłucka – Prabuty

    II miejsce – Konstancja Janicka – Prabuty

    III miejsce – Igor Ślusarenko – Obrzynowo

    III miejsce – Szymon Zelwak – Rodowo

    Dwa trzecie miejsca przyznało jury, ponieważ każdy z chłopców musiał być doceniony.

    Wyróżnienie – Bartosz Kłuba – Obrzynowo

    klasa VIII 

    I miejsce – Urszula Chrostek – Rodowo

    II miejsce – Karolina Wicha – Rodowo

    III miejsce – Agnieszka Wawer – Obrzynowo

             Nagrody książkowe ufundowano dzięki finansowej pomocy Urzędu Miasta i Gminy Prabuty.

             Pani dyrektor Agnieszka Suwińska podziękowała wszystkim za przybycie, a jury za ich trudną i niewdzięczną pracę wręczyła wielkanocne upominki.

     

     

  • Klasowy konkurs recytatorski

    Klasowy Konkurs Recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima” odbył się 3 kwietnia 2019r.

    Uczniowie klasy II przygotowali piękne wiersze J. Tuwima. Wykazali się ciekawą interpretacją tekstów i pojemną pamięcią.

    Dzieci zaprezentowały swoje wiersze przed jury. W jego skład wchodziły pani dyrektor – Agnieszka Suwińska, wychowawczyni klasy I – pani Elżbieta Jurek.

     W Klasowym Konkursie Recytatorskim:

    I miejsce zdobyła Marcelina Jeremicz

    II miejsce zdobyła Agata Ponikowska

    III miejsce zdobył Krzysiek Szner.

    Gościnnie zaprezentowała się uczennica klasy I Hanna Kierepka z wierszem Jana Brzechwy „Na straganie”.

    Duże brawa dla wszystkich uczniów.

     

  • Dyplomy w Konkursie Wiedzy Pożarniczej

    Druhowie Paweł Piotrowski i Tomasz Chyliński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrzynowie wraz z panią dyrektor wręczyli podziękowania i dyplomy za udział w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy Pożarniczej oraz poinformowali, którzy uczniowie będą reprezentować nas w etapie gminnym. Dziękujemy!!!

  • Targi Edukacyjne i Pracy w Kwidzynie

    21 marca uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą i pedagogiem odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, który był gospodarzem Targów Edukacyjnych i Pracy, podczas których zaprezentowały się placówki z całego powiatu. Targi adresowane były przede wszystkim do uczniów, którzy stają właśnie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, ale także do rodziców, nauczycieli, czy pracodawców, którzy również zaprezentowali swoje oferty.

    Po zwiedzeniu terenu targów, które obyły się w hali sportowej, odwiedziliśmy także budynki szkół i klasopracownie, gdzie uczniowie i nauczyciele danej szkoły przedstawiali ofertę edukacyjna na rok szkolny 2019/2020. Były to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Centrum Kształcenia Praktycznego. Teraz przed uczniami klasy VIII i ich rodzicami czas na zastanowienie i wybór dalszej drogi kształcenia. Powodzenia!!!

  • Witamy wiosnę

    21 marca pożegnaliśmy zimę, a przywitaliśmy wiosnę. Tego dnia wśród uczniów dominował kolor wiosny – zielony, a także barwne przebrania i wiosenne dodatki. Samorząd Uczniowski zorganizował na sali wiejskiej konkurencje sportowe, muzyczne, plastyczne, łamigłówki, a każda klasa przebierała jedną osobę we własnoręcznie wykonany strój wiosenny. Podczas przemarszu po wsi było gwarno i radośnie – to dzięki instrumentom, na których grali nasi uczniowie. Na koniec udaliśmy się na tradycyjne tego dnia wagary przy ognisku…

  • Polska moja Ojczyzna

    Pod hasłem „Polska moja Ojczyzna” spotkaliśmy się na lekcji historii. Mówiliśmy o polskich symbolach narodowych: rodzajach flag naszego kraju, historii godła, dobrach naturalnych naszego państwa. Poznaliśmy wygląd samolotów bojowych II wojny światowej.

    Na koniec świetnie się bawiliśmy, robiąc zdjęcia w stroju pilota.

     

  • Spektakle "Ania z Zielonego Wzgórza" i "Balladyna"

    Teatr to rodzaj sztuki nie zawsze dla nas dostępnej, dlatego cieszymy się, że teatry z Wrocławia i Krakowa przyjeżdżają aż tu i  możemy oglądać przygotowane przez nich przedstawienia.

    Tak się złożyło, że w marcu aż dwa razy spotkała naszych uczniów taka duchowa uczta.

    14 marca w Kwidzynie uczniowie klasy IV, V I VI obejrzeli spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, a 19 marca w Sztumie uczniowie klasy VI, VII, VIII zobaczyli "Balladynę "przygotowaną przez Teatr Współczesny w Krakowie.

    Należy podkreślić, że uczniowie naszej obrzynowskiej szkoły zawsze potrafią się kulturalnie zachować podczas oglądania spektaklu, a niestety, mieliśmy przykład tego, że uczniom z innych szkół brakuje takiej ogłady.

  • Przedstawienie „ Dzika Afryka”.

    18 marca uczniowie z klas I i II  oraz dzieci z przedszkola wybrały się do Sztumskiego Centrum Kultury na spektakl ,,Dzika Afryka” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie. Główny bohater wrócił do domu, gdzie czekała na niego rodzina.

    Spektakl przekazuje obszerną wiedzę na temat kultury afrykańskiej, wspiera edukację międzykulturową. Zachęca dzieci do zmiany postawy z domatora na postawę odkrywcy. Motywuje do poszukiwań i podróży. Poprzez kreację głównego bohatera uczy ciekawości do świata i ludzi.

    Dzieci oglądały przedstawienie z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzach.

strona:

Aktualności

Kontakt i adres IOD

  • Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
    Obrzynowo 37
    82-550 Prabuty
  • (+55) 27-82-412

Galeria zdjęć