• "Szatan z siódmej klasy"

    5 grudnia uczniowie klasy 5 i 6 udali sie na spektakl przygotowany przez Teatr Współczesny z Krakowa inspirowany powieścią Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".

    To ekscytująca, przygodowo-detektywistyczna opowieść o przygodach Adasia Cisowskiego, który zamierza rozwiązać zagadkę z czasów wojen napoleońskich, a my mamy szansę rozwiązać ją razem z nim! Ten energiczny, lubiany przez wszystkich 17-nastolatek został nazwany "Szatanem" przez profesora Gąsowskiego, swojego nauczyciela historii, kiedy udało mu się odgadnąć jego system odpytywania uczniów! Doceniając bystrość i umiejętność dedukcji Adasia, profesor postanawia poprosić go o pomoc w wyjaśnieniu zagadki zniknięcia zabytkowych drzwi z dworku jego brata.

    Od tej chwili Adaś wraz z rodziną Gąsowskich, uczestniczy w serii tajemniczych, czasem niebezpiecznych zdarzeń. Używa wszystkich swoich talentów, aby wyjść z opałów i odkrywa coraz to nowe fakty. Kierują go one na trop pewnego Francuza i jego skarbu...

    Utrzymana w przedwojennym klimacie adaptacja, ze stylowymi kostiumami i pomysłową scenografią, pozwoliła młodzieży na właściwy odbiór historii i fenomenu młodego detektywa Adasia, który z pasją rozwiązywał kolejne zagadki, a nie dysponował przecież internetem w komórce...

    Potem udalismy sie na ciepły posiłek po którym wróciliśmy do szkoly. To był bardzo udany wyjazd. Dziękujemy Pani Dorocie za bilety, które czekały na uczniów już od zeszłego roku 

  • Kraina Lodu

    26 listopada dzieci z naszej szkoły miały przyjemność obejrzenia najnowszej części Krainy Lodu w grudziądzkim kinie Helios. Zachwyt na twarzach naszych najmłodszych uczniów wskazuje na to, że było warto pokonać tyle kilometrów w autobusie. Po seansie zjedliśmy wspólny posiłek. Opiekunowie nie zapomnieli o porcji witamin. Dzieci dostały pyszny owocowy sok!

  • XIV Gminne Spotkania Teatralne

    Szare listopadowe popołudnie 29 listopada zostało rozświetlone i niezwykle ożywione przez wielu młodych aktorów i bardzo wielu starszych widzów.W obrzynowskiej sali wiejskiej odbyły się XIV Gminne Spotkania Teatralne.Tym razem uczestnikami byli:- grupa teatralna z przedszkola „Miś UszateK” przygotowana przez panie Paulinę Czeszejko, Paulinę Modrzewską, Małgorzatę Chmielewską i Patrycję Kamińską. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu „Biuro podróży”.- grupa teatralna z przedszkola „Bratek” przygotowana przez panią Justynę Górną odegrała przedstawienie „Niebieski pies”.- grupa teatralna ze szkoły Podstawowej w Rodowie odegrała „Zamieszanie w krainie bajek”. Opiekunką grupy jest pani Beata Kamińska.- gospodarze, czyli grupa teatralna ze szkoły podstawowej w Obrzynowie wraz z panem Andrzejem Tołstikiem przygotowała to samo przedstawienie co aktorzy z Rodowa.Salę wypełnili po brzegi widzowie. Jak zwykle wzruszeń było mnóstwo. Młodzi artyści wspaniale czuli się w swoich rolach, grali tak , jakby obce było im poczucie tremy. Była to prawdziwa duchowa uczta, za którą podziękowała pani dyrektor Agnieszka Suwińska, pan burmistrz Wojciech Dołęgowski i pani przewodnicząca Komisji Oświaty Małgorzata Woch. Oprócz ciepłych słów pani Małgorzata Woch przywiozła młodym artystom wielki kosz słodyczy.Wszystkie grupy teatralne otrzymały pamiątkowe statuetki, a aktorzy słodkie nagrody.XIV Gminne Spotkania Teatralne finansowo wsparł Urząd Miasta i Gminy Prabuty oraz ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej „Projekt” w Kwidzynie.

  • Andrzejki

    Andrzejki w naszej szkole są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Dzieci mogły dowiedzieć się czy spełnią się ich marzenia, kim zostaną w przyszłości itd.Podczas przerw w zabawie dzieci mogły sprawdzić swoje szczęście w loterii fantowej, a w kawiarence kupić domowe, pyszne ciastko, zapiekanki, frytki, popcorn i napój.Wspólne zabawy sprawiły naszym uczniom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

  • Warsztaty plastyczne

    Dnia 07.10. 2019 r. już po raz drugi grupa uczniów z klas IV – VIII wzięła udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziła pani Helena Kowalska.Dzieci miały okazję posłuchać teoretycznych wiadomości dotyczących dzieł plastycznych, a także czynnie brać udział w wykonywaniu szkiców oraz dwóch dużych malarskich dzieł, które będą scenografią do przedstawienia teatralnego. Trzeba przyznać, że pracowały w wielkim skupieniu.Warsztaty zorganizowane były przy współpracy Obrzynowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego, a sfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej „Projekt” w Kwidzynie.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia!

    Okazuje się, że wszyscy nasi uczniowie mają swojego pluszowego przyjaciela;)

  • Zapraszamy!

  • Próbny egzamin ósmoklasisty za nami! 

    W naszej szkole odbył się Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Nową Erą od środy do piątku 20-22 listopada 2019 roku. Egzaminy sprawdzające wiedzę uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej trwały trzy dni. Pierwszego dnia odbył się test z języka polskiego, drugiego dnia z matematyki, trzeciego dnia z języka obcego. Mamy nadzieję, że ósmoklasiści będą zadowoleni z wyników. Próbny egzamin to doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy.

  • Podziękowanie

    Miło nam, że jestesmy wśród szkół które wzięły udzial w akcji #Szkoladohymnu.W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

  • Święto Odzyskania Niepodległości

    Niepodległość Polski – to hasło jest ważne dla każdego Polaka, dlatego 12 listopada wraz z mieszkańcami Obrzynowa, Jakubowa i Stańkowa obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 16:00 odbyła się msza święta w intencji naszej ojczyzny. Po mszy, na sali wiejskiej odbyła się uroczysta akademia. Pani dyrektor Agnieszka Suwińska przywitała wszystkich gości: burmistrza miasta i gminy Prabuty Marka Szulca, sołtysów Obrzynowa – Waldemara Wajsa i Stańkowa – Adama Chrostka, panie z Koła Gospodyń w Obrzynowie i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci klas 0-III z kółka tanecznego zatańczyły poloneza. Uczniowie klasy VII i VIII zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym pt. „Polsko Ty zawsze miałaś wiernych synów”. Następnie obejrzeliśmy film pt. „Niepodległość oczami dzieci”. W pierwszej części wystąpili uczniowie klas 0-III, a w drugiej części uczniowie klas V-VIII. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchania pieśni patriotycznych: „Rota” i „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu pań z Koła Gospodyń i strażaków z Obrzynowa. Podsumowaniem części artystycznej był turniej „Kocham Cię Polsko”, w którym rywalizowała drużyna szkoły z drużyną mieszkańców wsi. Na zakończenie wszystkich czekało rozpalone ognisko i pieczenie kiełbasek, gorąca kawa, herbata i ciasta.

  • #SzkołaDoHymnu

    Jeszcze Polska nie zginęła...WIELKIE ŚWIĘTO DLA NIEPODLEGŁEJ trwa w Szkole Podstawowej w Obrzynowie. W tym roku 8 listopada o godzinie 11.11 odświętnie ubrani uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali Hymn w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu.Wszyscy jesteśmy patriotami!

  • Dzień ze zwierzakami!

    Wczorajszy dzień, 5 listopada, to seria spotkań ze zwierzętami. Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wybrały się do kinoteatru w Kwidzynie na przedstawienie „Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Spektakl zwrócił szczególną uwagę młodego widza na stworzenia, które mieszkają tuż obok nas, a o istnieniu których często zapominamy. Po spektaklu odwiedziliśmy schronisko dla zwierząt „#AdopciakiKwidzyn”. Dzieci przekazały karmę dla zwierząt, którą gromadziły przez cały październik. Kolejną i ostatnią atrakcją było tzw. „mini zoo”. Spotkaliśmy tu między innymi: bociany, dziki, lamę, konia oraz świnki wietnamskie.

  • Lekcja religii jako niecodzienna lekcja lokalnej historii...

    To była niecodzienna lekcja historii. Dzięki uprzejmości Proboszcza Roberta Gubernata uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą mogli zwiedzić Świątynię w Obrzynowie. Ksiądz opowiedział o przeszłości Kościoła, niektóre informacje były dla nas niezwykle zaskakujące. WIEDZIELIŚCIE, ŻE LEKCJE RELIGII ODBYWAŁY SIĘ DAWNIEJ NA WIEŻY KOŚCIOŁA? Ksiądz opowiadał też o pracach jakie trwają na terenie parafii, żeby przywrócić dawny wygląd Domu Bożego. Uczniowie zajrzeli do każdego zakamarka, a o godzinie 12.00 usłyszeli najgłośniejsze bicie dzwonu. Wspięli się na najwyższy punkt w okolicy i spojrzeli na szkołę zupełnie z innej perspektywy. Przeżycia były niesamowite. Sami zobaczcie.

  • Zapraszamy!

  • Żyj zdrowo i kolorowo.

    Konkurs plastyczny "Żyj zdrowo i kolorowo" 28 października w naszej szkole odbył się apel poprowadzony przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Obrzynowie, które zapoznały wszystkich uczniów i nauczycieli z wynikami konkursu. Był to konkurs plastyczny zatytułowany "Żyj zdrowo i kolorowo". Dzieci świetnie sobie z nim poradziły i prace wyszły przepiękne! Gratulujemy!

  • Szkoła Pamięta

    W zeszłym tygodniu 25 października nasi uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”, której celem była organizacja działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.Nasi uczniowie pełni zapału uporządkowali i odwiedzili groby ważnych dla nich osób, ale też zadbali o teren przy kościele, gdzie znajduję się kamień pamięci Jana Pawła II.Dziękujemy za zaangażowanie.#szkołapamięta

  • Narodowy Program Czytelnictwa

    Drodzy Czytelnicy!

    Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze. Nasz księgozbiór został wzbogacony o ponad 300 woluminów. Pierwsze opracowane i obłożone książki trafią już niedługo do naszych czytelników. Zapraszamy!

  • Ślubowanie klasy pierwszej

    24 października  odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły – Pani Agnieszka Suwińska. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Do zadań uczniów, które mieli wykonać należały m.in. recytacje wierszy, śpiewanie i taniec. Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały egzamin pierwszoklasisty. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej w Obrzynowie.

  • Jesienne zajęcia techniczne w klasie drugiej

    Słonie z jesiennych warzyw wykonane podczas zajęć technicznych. Stworzenia wykonane z dużą chęcią i zapałem do tworzenia nowych rzeczy. Gratulujemy Naszej zdolnej klasie drugiej!

  • Dzień Edukacji Narodowej

    W poniedziałek 14 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczysty Dzień Edukacji Narodowej.Pani dyrektor, Agnieszka Suwińska przywitała wszystkich i przede wszystkim podziękowała gronu pedagogicznemu i pracownikom administracji za dobrze wykonywaną pracę. Po oficjalnej części przyszedł czas na program artystycznyi piękne słowa skierowane do nauczycieli przez panią Monikę Skórę - przewodniczącą Rady Rodziców.

strona:

Aktualności

Kontakt i adres IOD

  • Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
    Obrzynowo 37
    82-550 Prabuty
  • (+55) 27-82-412

Galeria zdjęć