5 grudnia uczniowie klasy 5 i 6 udali sie na spektakl przygotowany przez Teatr Współczesny z Krakowa inspirowany powieścią Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".
To ekscytująca, przygodowo-detektywistyczna opowieść o przygodach Adasia Cisowskiego, który zamierza rozwiązać zagadkę z czasów wojen napoleońskich, a my mamy szansę rozwiązać ją razem z nim! Ten energiczny, lubiany przez wszystkich 17-nastolatek został nazwany "Szatanem" przez profesora Gąsowskiego, swojego nauczyciela historii, kiedy udało mu się odgadnąć jego system odpytywania uczniów! Doceniając bystrość i umiejętność dedukcji Adasia, profesor postanawia poprosić go o pomoc w wyjaśnieniu zagadki zniknięcia zabytkowych drzwi z dworku jego brata.
Od tej chwili Adaś wraz z rodziną Gąsowskich, uczestniczy w serii tajemniczych, czasem niebezpiecznych zdarzeń. Używa wszystkich swoich talentów, aby wyjść z opałów i odkrywa coraz to nowe fakty. Kierują go one na trop pewnego Francuza i jego skarbu...
Utrzymana w przedwojennym klimacie adaptacja, ze stylowymi kostiumami i pomysłową scenografią, pozwoliła młodzieży na właściwy odbiór historii i fenomenu młodego detektywa Adasia, który z pasją rozwiązywał kolejne zagadki, a nie dysponował przecież internetem w komórce...
Potem udalismy sie na ciepły posiłek po którym wróciliśmy do szkoly. To był bardzo udany wyjazd. Dziękujemy Pani Dorocie za bilety, które czekały na uczniów już od zeszłego roku
26 listopada dzieci z naszej szkoły miały przyjemność obejrzenia najnowszej części Krainy Lodu w grudziądzkim kinie Helios. Zachwyt na twarzach naszych najmłodszych uczniów wskazuje na to, że było warto pokonać tyle kilometrów w autobusie. Po seansie zjedliśmy wspólny posiłek. Opiekunowie nie zapomnieli o porcji witamin. Dzieci dostały pyszny owocowy sok!
Szare listopadowe popołudnie 29 listopada zostało rozświetlone i niezwykle ożywione przez wielu młodych aktorów i bardzo wielu starszych widzów.W obrzynowskiej sali wiejskiej odbyły się XIV Gminne Spotkania Teatralne.Tym razem uczestnikami byli:- grupa teatralna z przedszkola „Miś UszateK” przygotowana przez panie Paulinę Czeszejko, Paulinę Modrzewską, Małgorzatę Chmielewską i Patrycję Kamińską. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu „Biuro podróży”.- grupa teatralna z przedszkola „Bratek” przygotowana przez panią Justynę Górną odegrała przedstawienie „Niebieski pies”.- grupa teatralna ze szkoły Podstawowej w Rodowie odegrała „Zamieszanie w krainie bajek”. Opiekunką grupy jest pani Beata Kamińska.- gospodarze, czyli grupa teatralna ze szkoły podstawowej w Obrzynowie wraz z panem Andrzejem Tołstikiem przygotowała to samo przedstawienie co aktorzy z Rodowa.Salę wypełnili po brzegi widzowie. Jak zwykle wzruszeń było mnóstwo. Młodzi artyści wspaniale czuli się w swoich rolach, grali tak , jakby obce było im poczucie tremy. Była to prawdziwa duchowa uczta, za którą podziękowała pani dyrektor Agnieszka Suwińska, pan burmistrz Wojciech Dołęgowski i pani przewodnicząca Komisji Oświaty Małgorzata Woch. Oprócz ciepłych słów pani Małgorzata Woch przywiozła młodym artystom wielki kosz słodyczy.Wszystkie grupy teatralne otrzymały pamiątkowe statuetki, a aktorzy słodkie nagrody.XIV Gminne Spotkania Teatralne finansowo wsparł Urząd Miasta i Gminy Prabuty oraz ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej „Projekt” w Kwidzynie.
Andrzejki w naszej szkole są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Dzieci mogły dowiedzieć się czy spełnią się ich marzenia, kim zostaną w przyszłości itd.Podczas przerw w zabawie dzieci mogły sprawdzić swoje szczęście w loterii fantowej, a w kawiarence kupić domowe, pyszne ciastko, zapiekanki, frytki, popcorn i napój.Wspólne zabawy sprawiły naszym uczniom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.
Dnia 07.10. 2019 r. już po raz drugi grupa uczniów z klas IV – VIII wzięła udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziła pani Helena Kowalska.Dzieci miały okazję posłuchać teoretycznych wiadomości dotyczących dzieł plastycznych, a także czynnie brać udział w wykonywaniu szkiców oraz dwóch dużych malarskich dzieł, które będą scenografią do przedstawienia teatralnego. Trzeba przyznać, że pracowały w wielkim skupieniu.Warsztaty zorganizowane były przy współpracy Obrzynowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego, a sfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej „Projekt” w Kwidzynie.
Okazuje się, że wszyscy nasi uczniowie mają swojego pluszowego przyjaciela;)
W naszej szkole odbył się Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Nową Erą od środy do piątku 20-22 listopada 2019 roku. Egzaminy sprawdzające wiedzę uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej trwały trzy dni. Pierwszego dnia odbył się test z języka polskiego, drugiego dnia z matematyki, trzeciego dnia z języka obcego. Mamy nadzieję, że ósmoklasiści będą zadowoleni z wyników. Próbny egzamin to doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy.
Miło nam, że jestesmy wśród szkół które wzięły udzial w akcji #Szkoladohymnu.W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
Niepodległość Polski – to hasło jest ważne dla każdego Polaka, dlatego 12 listopada wraz z mieszkańcami Obrzynowa, Jakubowa i Stańkowa obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 16:00 odbyła się msza święta w intencji naszej ojczyzny. Po mszy, na sali wiejskiej odbyła się uroczysta akademia. Pani dyrektor Agnieszka Suwińska przywitała wszystkich gości: burmistrza miasta i gminy Prabuty Marka Szulca, sołtysów Obrzynowa – Waldemara Wajsa i Stańkowa – Adama Chrostka, panie z Koła Gospodyń w Obrzynowie i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci klas 0-III z kółka tanecznego zatańczyły poloneza. Uczniowie klasy VII i VIII zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym pt. „Polsko Ty zawsze miałaś wiernych synów”. Następnie obejrzeliśmy film pt. „Niepodległość oczami dzieci”. W pierwszej części wystąpili uczniowie klas 0-III, a w drugiej części uczniowie klas V-VIII. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchania pieśni patriotycznych: „Rota” i „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu pań z Koła Gospodyń i strażaków z Obrzynowa. Podsumowaniem części artystycznej był turniej „Kocham Cię Polsko”, w którym rywalizowała drużyna szkoły z drużyną mieszkańców wsi. Na zakończenie wszystkich czekało rozpalone ognisko i pieczenie kiełbasek, gorąca kawa, herbata i ciasta.
Jeszcze Polska nie zginęła...WIELKIE ŚWIĘTO DLA NIEPODLEGŁEJ trwa w Szkole Podstawowej w Obrzynowie. W tym roku 8 listopada o godzinie 11.11 odświętnie ubrani uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali Hymn w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu.Wszyscy jesteśmy patriotami!
Wczorajszy dzień, 5 listopada, to seria spotkań ze zwierzętami. Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wybrały się do kinoteatru w Kwidzynie na przedstawienie „Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Spektakl zwrócił szczególną uwagę młodego widza na stworzenia, które mieszkają tuż obok nas, a o istnieniu których często zapominamy. Po spektaklu odwiedziliśmy schronisko dla zwierząt „#AdopciakiKwidzyn”. Dzieci przekazały karmę dla zwierząt, którą gromadziły przez cały październik. Kolejną i ostatnią atrakcją było tzw. „mini zoo”. Spotkaliśmy tu między innymi: bociany, dziki, lamę, konia oraz świnki wietnamskie.
To była niecodzienna lekcja historii. Dzięki uprzejmości Proboszcza Roberta Gubernata uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą mogli zwiedzić Świątynię w Obrzynowie. Ksiądz opowiedział o przeszłości Kościoła, niektóre informacje były dla nas niezwykle zaskakujące. WIEDZIELIŚCIE, ŻE LEKCJE RELIGII ODBYWAŁY SIĘ DAWNIEJ NA WIEŻY KOŚCIOŁA? Ksiądz opowiadał też o pracach jakie trwają na terenie parafii, żeby przywrócić dawny wygląd Domu Bożego. Uczniowie zajrzeli do każdego zakamarka, a o godzinie 12.00 usłyszeli najgłośniejsze bicie dzwonu. Wspięli się na najwyższy punkt w okolicy i spojrzeli na szkołę zupełnie z innej perspektywy. Przeżycia były niesamowite. Sami zobaczcie.
Konkurs plastyczny "Żyj zdrowo i kolorowo" 28 października w naszej szkole odbył się apel poprowadzony przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Obrzynowie, które zapoznały wszystkich uczniów i nauczycieli z wynikami konkursu. Był to konkurs plastyczny zatytułowany "Żyj zdrowo i kolorowo". Dzieci świetnie sobie z nim poradziły i prace wyszły przepiękne! Gratulujemy!
W zeszłym tygodniu 25 października nasi uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”, której celem była organizacja działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.Nasi uczniowie pełni zapału uporządkowali i odwiedzili groby ważnych dla nich osób, ale też zadbali o teren przy kościele, gdzie znajduję się kamień pamięci Jana Pawła II.Dziękujemy za zaangażowanie.#szkołapamięta
Drodzy Czytelnicy!
Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze. Nasz księgozbiór został wzbogacony o ponad 300 woluminów. Pierwsze opracowane i obłożone książki trafią już niedługo do naszych czytelników. Zapraszamy!
24 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły – Pani Agnieszka Suwińska. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Do zadań uczniów, które mieli wykonać należały m.in. recytacje wierszy, śpiewanie i taniec. Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały egzamin pierwszoklasisty. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej w Obrzynowie.
Słonie z jesiennych warzyw wykonane podczas zajęć technicznych. Stworzenia wykonane z dużą chęcią i zapałem do tworzenia nowych rzeczy. Gratulujemy Naszej zdolnej klasie drugiej!
W poniedziałek 14 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczysty Dzień Edukacji Narodowej.Pani dyrektor, Agnieszka Suwińska przywitała wszystkich i przede wszystkim podziękowała gronu pedagogicznemu i pracownikom administracji za dobrze wykonywaną pracę. Po oficjalnej części przyszedł czas na program artystycznyi piękne słowa skierowane do nauczycieli przez panią Monikę Skórę - przewodniczącą Rady Rodziców.