• Gratulujemy !

     

    Do naszej szkoły dotarły nagrody za konkursy plastyczne:

    „Segregacja odpadów komunalnych w Prabutach” -wyróżnienie otrzymał Michał Kłuba.

    "Dziuple i ich mieszkańcy" ZPKPIiWD w Jerzwałdzie – wyróżnienie dla: Kariny Szkutnik, Mai Bednarskiej oraz Hani Gabrychowicz.

    Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Szczegóły niebawem.

     

     

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     

    Nie myślcie sobie, że zdalne nauczanie to taka prosta sprawa...tu też nauczyciele pytają i robią kartkówki.

    Na szczęście dziś z pomocą przyszli nasi Pluszowi Przyjaciele!

    Uczniowie, którym Miś towarzyszył na zajęciach byli zwolnieni z ustnych odpowiedzi!

  • Album jesiennych liści

     

    „Jesień z wiatrem zatańczyła

    kolorowe liście rozrzuciła …

    Drugoklasiści je pozbierali

    i piękne albumy przygotowali”

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla Was coś wyjątkowego!

    Przypomnijmy sobie do czego DZIECI mają PRAWO!

    W komentarzach zamieszczajcie zdjęcia z prawem, które dla Was jest najważniejsze!

  • Jesień

    W tym roku mamy piękną, słoneczną jesień, mieniącą się całą paletą kolorów.

    Idealna na zabawy, jesienne zabawy.

    Zobaczcie sami jak

    wspaniale

    bawili się uczniowie klasy drugiej.

  • Ślubowanie

    Dziś nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej naszej Szkoły.

    To bardzo ważne przeżycie dla najmłodszych. Cieszymy się, że pomimo wszystkich przeciwności udało się nam zorganizować tę uroczystość. Uczniowie przygotowali przepiękną część artystyczną, a Widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.

    Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów na Uczniów Szkoły Podstawowej w Obrzynowie.

    Bohaterowie tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy, birety, rogi obfitości wypełnione słodkościami oraz upominki przydatne w pracy na lekcji.

    Witamy serdecznie Pierwszaków w gronie uczniów naszej Szkoły i życzymy samych sukcesów!!!

  • „Miodne życie”

    Klasę III odwiedzili mili goście z Pasieki „Miodne życie”, którzy przypomnieli uczniom informacje o pszczołach. Uczniowie mogli przez krótką chwile poczuć się jak pszczelarze przy pracy, jednocześnie smakując zdrowego miodu.

    Dziękujemy za ta dawkę wiedzy.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14 października był w tym roku wietrzny, mokry, deszczowy, zimny. Tak, jakby pogoda chciała pokazać, że nie zgadza się na taki DZIEŃ NAUCZYCIELA, kiedy nie można urządzić akademii, nie można przygotować wesołych scenek ze szkolnego życia, spotkać się na naszej wiejskiej sali i razem świętować. Niestety, panująca pandemia zmusza do wielu zmian, także szkoły muszą zmienić obrzędy, tradycje. To bardzo smutne . Ale przy zachowaniu wszystkich nakazów sanitarnych w naszej szkole było świątecznie. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, nie zabrakło kwiatów i życzeń. Uczniowie klasy VIII przygotowali wszystkim pracownikom szkoły piękny prezent w postaci własnoręcznie ( prawie) zredagowanej gazetki.

    Pani dyrektor, Agnieszka Suwińska podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za pracę w trudnych, nowych warunkach w poprzednim roku szkolnym i wręczyła Nagrodę Dyrektora nauczycielom i pracownikom administracji.

    Życzenia oraz symboliczne róże otrzymali także wszyscy pracownicy od rady rodziców.

    Na pewno życzeniem wszystkich, nauczycieli, uczniów, rodziców jest, aby kolejny rok szkolny i kolejny Dzień Edukacji Narodowej wyglądał tak, jak wszyscy pamiętamy.

  • W zdrowym ciele - zdrowy duch!

    Prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to podstawa zdrowego trybu życia.

    Pod takim hasłem odbyły się zajęcia z uczniami klasy pierwszej. Wspólnymi siłami stworzyliśmy własną piramidę żywienia i aktywności. W ten sposób przypominamy Wam, żeby dbać o zdrowie!

  • "Poznaję dom, w którym mieszka Pan Bóg"

    W związku z tematem lekcji religii: "Poznaję dom, w którym mieszka Pan Bóg", uczniowie klasy pierwszej wybrali się do Kościoła.

    Poznali tabernakulum, ołtarz, ambonkę, konfesjonał i na dodatek zobaczyli organy zabytkowe od wnętrza. Kolejną atrakcją była możliwość zagrania na piszczałce.

    Mamy nadzieję, że takie lekcje pozostaną w ich pamięci na dłużej

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  • Dnia Tabliczki Mnożenia

    Nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczyła w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

    Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę, mieli okazję nadrobić te zaległości.

    Piątek 02.10.2020 r. był dniem w którym uczniowie klas IV-VIII mogli sprawdzić „tabliczkową wiedzę” na lekcjach matematyki podczas rozwiązywania zagadek logicznych i rebusów.

    Uczniowie klasy siódmej stworzyli lapbooki matematyczne związane z tabliczką mnożenia. Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat.

    W poniedziałek nastąpiło podsumowanie zmagań uczniów i wyróżnienie tych, którzy otrzymali tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Gratulujemy!

  • Dzień Chłopaka

    30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka

    Z tej okazji Samorząd Uczniowski wręczył chłopcom drobne upominki.

    Mamy nadzieję, że takie gesty poprawiają Wam humory!

  • Sprzątanie Świata

    W dniach 18-20 września miała miejsce 27 Polska edycja Sprzątania Świata, która przebiegała pod hasłem
    „Plastik? - Rezygnuję, redukuję, segreguję”

    I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! Dlatego nasi uczniowie przeszli wraz z opiekunem akcji p. Januszem Wawrzyniakiem po naszej okolicy i zbierali odpady segregując je w kolorowe worki. Cieszy fakt ,że śmieci porozrzucanych po naszej okolicy  jest coraz mniej. Świadomość mieszkańców i uczniów o potrzebie segregowania odpadów i ich powtórnego wykorzystania jest coraz większa.

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

    Dzień 01 września 2020 roku zapisze się w pamięci wszystkich uczniów, nie tylko naszych, jako dzień inny od wszystkich znanych, przeżytych początków roku szkolnego. Nie było uroczystej akademii, przemówień, spotkań z wieloma koleżankami i kolegami.

    Panująca na świecie pandemia zmieniła wiele dziedzin życia, nie ominęła także szkoły .Od dziś uczniów i pracowników szkoły obowiązywać będzie wiele nowych zasad związanych z higieną, wspólnym przebywaniem, pracą.

    Uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, dowiedzieli się od nich o tych nowych zasadach. Pani dyrektor Agnieszka Suwińska spotkała się z najmłodszymi uczniami, przedszkolakami i ich rodzicami, przywitała ich i życzyła wspaniałego szkolnego życia na przekór pandemii, która nas tak bardzo ogranicza. Najważniejsze, że po wielu miesiącach nieobecności znów w klasach będą rozbrzmiewały dziecięce głosy, ławkom i tablicom nie będzie tak smutno i nudno… Rok szkolny 2020/2021 uważamy za rozpoczęty!

  • Pamiętajmy!

    „WITAJ SZKOŁO”-takim hasłem dziś witani są uczniowie większości szkół .

    1 września 1939 roku uczniowie polskich szkół nie mogli cieszyć się takim hasłem, ponieważ w tym dniu rozpoczęła się wojna-druga wojna światowa, która przeszła do historii jako największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Wojnę tę wywołały zbrodnicze siły faszyzmu i militaryzmu, które znalazły podatny grunt dla swego rozwoju w Niemczech, Włoszech i Japonii. Państwa bloku faszystowskiego, dążąc do panowania nad światem, postawiły sobie za cel nie tylko ujarzmienie, ale i - jak Niemcy hitlerowskie - zniszczenie całych narodów.
    1 września 1939 roku, wcześnie rano o godz. 4.45, bez formalnego wypowiedzenia wojny, siły zbrojne Trzeciej Rzeszy zaatakowały Polskę. Pierwsze pociski, wystrzelone przez niemiecki pancernik "Szleswig-Holstein" [szlezwig holsztajn], zakotwiczyły w Gdańsku, napadły na polską placówkę na Westerplatte. Równocześnie samoloty hitlerowskiej Luftwaffe rozpoczęły bombardowanie polskich miast i osiedli.
    Niemieckie jednostki zaatakowały Polskę z trzech stron: od północy, zachodu i południa.
     Druga wojna światowa zakończyła się 2 września 1945 roku, gdy Japonia podpisała bezwarunkową kapitulację. Wcześniej - 8 maja skapitulowała Trzecia Rzesza, zakończyła się wojna w Europie, w której Polska uczestniczyła do ostatniego dnia jej trwania na kontynencie.
    Każda wojna była i jest dramatem człowieka, ale ta druga była niewyobrażalnym doświadczeniem świata i ludzkości na co wskazuje bilans strat: około 50 milionów ludzi zginęło, a 35 milionów zostało kalekami. Dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń.
    Ponieśliśmy wielkie ofiary. Pamiętać o nich będziemy, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania.
    Wspominamy wydarzenia września 1939 roku, by uczcić pamięć ich uczestników, tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za Nas, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

    Przypominamy grozę tamtych dni ku przestrodze, by nigdy się nie powtórzyły, by spełniły się słowa:

    ”Nigdy więcej wojny”!

  • Bezpieczny powrót do szkoły.

    Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. 

  • Plakaty informacyjne dla uczniów i rodziców.

     

    Odsyłamy również Państwa do zbioru najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z powrotem uczniów do szkół i placówek od 1 września.

    https://www.gov.pl/web/edukacja/qa-powrot-uczniow-do-szkol-i-placowek-1-wrzesnia-2020-r.

  • WYPRAWKA DO ŚWIETLICY ROK SZKOLNY 2020/2021

  • WYPRAWKA NA LEKCJĘ PLASTYKI ROK SZKOLNY 2020/2021

strona:

Aktualności

Kontakt i adres IOD

  • Szkoła Podstawowa w Obrzynowie
    Obrzynowo 37
    82-550 Prabuty
  • (+55) 27-82-412

Galeria zdjęć